Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Nie miał nigdy prawa jazdy i jeździł nietrzeźwy

  • Dodano: 2020-12-29 15:15

Kolejna rutynowa kontrola przeprowadzona przez policjantów z drogówki pozwoliła na wyeliminowanie z dalszej jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy. Nie dosyć, że mężczyzna nigdy nie zrobił prawa jazdy, to jeszcze po wypiciu alkoholu śmiało jeździł Audi. Dawka alkoholu w jego organizmie wynosiła ponad 0,6 promila alkoholu. To przesądziło, że będzie odpowiadał karnie za popełnione przestępstwo.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi nawet 2 lata więzienia.

Do kontroli drogowej doszło tuż przed godziną 14 na ulicy Głowackiego. Policjanci zatrzymali mężczyznę kierującego Audi. Zbadali jego stan trzeźwości i okazało się, że wypił wcześniej alkohol. Dodatkowo kierowca nigdy nie posiadał prawa jazdy. Za jazdę z dawką alkoholu powyżej 0,5 promila grozi odpowiedzialność karna.

Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Za jazdę bez uprawnień 33-latek zostanie ukarany mandatem karnym. Sprawa znajdzie finał w sądzie i z pewnością wobec podejrzanego wymiar sprawiedliwości orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów. A jeżdzenie na sądowym zakazie grozi kolejną sprawą karną.

Google NewsSubskrybuj Siemianowice.net.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również