Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Nie miał nigdy prawa jazdy i jeździł nietrzeźwy

  • Dodano: 2020-12-29 15:15

Kolejna rutynowa kontrola przeprowadzona przez policjantów z drogówki pozwoliła na wyeliminowanie z dalszej jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy. Nie dosyć, że mężczyzna nigdy nie zrobił prawa jazdy, to jeszcze po wypiciu alkoholu śmiało jeździł Audi. Dawka alkoholu w jego organizmie wynosiła ponad 0,6 promila alkoholu. To przesądziło, że będzie odpowiadał karnie za popełnione przestępstwo.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi nawet 2 lata więzienia.

Do kontroli drogowej doszło tuż przed godziną 14 na ulicy Głowackiego. Policjanci zatrzymali mężczyznę kierującego Audi. Zbadali jego stan trzeźwości i okazało się, że wypił wcześniej alkohol. Dodatkowo kierowca nigdy nie posiadał prawa jazdy. Za jazdę z dawką alkoholu powyżej 0,5 promila grozi odpowiedzialność karna.

Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Za jazdę bez uprawnień 33-latek zostanie ukarany mandatem karnym. Sprawa znajdzie finał w sądzie i z pewnością wobec podejrzanego wymiar sprawiedliwości orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów. A jeżdzenie na sądowym zakazie grozi kolejną sprawą karną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również