Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Oddaj krew - czeka niespodzianka!

  • Dodano: 2020-08-06 09:15

18 sierpnia (wtorek) w godzinach od 10.00 do 14.00 przy Urzędzie Miasta, będzie ustawiony mobilny punkt krwiodastwa.

Miasto zaprasza wszystkich, którzy chcą i mogą oddać swoją krew - ratując życie ofiarom wypadków czy tragicznych zdarzeń losowych.

Jako, że nadal funkcjonujemy w zagrożeniu koronawirusem, pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zarówno dla nas jak i personelu medycznego. Obecnie oddawanie krwi wygląda następująco:

  • Przed wyjściem z domu prosimy o zmierzenie  temperatury. Osoby z temperaturą powyżej 37,3 °C nie będą mogły oddać krwi i jednocześnie powinny skonsultować się z lekarzem rodzinnym.
  • We wszystkich miejscach poboru krwi znajduje się stanowisko do wstępnej kwalifikacji, gdzie Krwiodawca wypełnia wstępną ankietę, dezynfekuje ręce i każdemu Dawcy mierzona jest temperatura (bezdotykowym termometrem). Po wstępnej kwalifikacji Krwiodawca zostaje zarejestrowany i podlega drugiej kwalifikacji (na dotychczasowych zasadach).
  • Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami RP, temp. ciała nie przekracza 37,3 °C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną prosimy o zgłaszanie się do oddania krwi bez osób towarzyszących. Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp od siebie 1-1,5 metra. Każdy Krwiodawca otrzymuje maseczkę , rękawiczki i długopis.
  • No i kwestia podstawowa - osoby, które decydują się oddać krew nie mogą być nietrzeźwe oraz w stanie po zażyciu środków odurzających.

Każdy osoba, która podzieli się z innymi tym cennym darem ratującym życie - otrzyma niespodziankę.

Oddaj krew - czeka niespodzianka!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również