Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Odszedł Lucjan Czerny

  • Dodano: 2021-03-31 06:30, aktualizacja: 2021-03-30 22:05

Urząd Miasta informuje, że 28.03.2021 r., w wieku 75 lat w Katowicach, zmarł Lucjan Czerny, kabareciarz, konferansjer, radiowiec i wokalista związany ze śląską sceną muzyczną.

Doskonale pamiętamy jego wspaniałe wykonanie Starzyka, ale w swoim repertuarze miał również wiele innych autorskich piosenek, np. "Dwie piękne róże", "Chodź Krysiu na bal" i wiele innych. Wychodząc na scenę potrafił z łatwością nawiązać kontakt z publicznością, a jego dowcipy zawsze wywoływały uśmiech na twarzy. Można powiedzieć, że był ulubieńcem śląskiej publiczności.

Współpracował z Krzysztofem Krawczykiem, Januszem Hryniewiczem i  wieloma innymi. Wypromował wielu śląskich artystów w autorskich programach: Gościniec Ślaski, czy Śląska Nocka przez wiele lat emitowanych na antenie Radia TOP, potem w Radiu Piekary. Audycje te prowadził wraz z aktorem Jerzym Kuczerą. Gościniec Śląski tworzył swoistą śląską rodzinę słuchaczy, którzy przez wiele lat spotykali się ze sobą na śląskich festynach i nie tylko.

Lucek Czerny był też aktorem - wystąpił w kilku filmach "Młyn i krzyż”, "Grzeszny żywot Franciszka Buły”, "Angelus”.

W Siemianowicach Śląskich co roku gościł na Wojewódzkiej Biesiadzie Klubów Złotego Wieku. Współpracował m.in. z Towarzystwem Przyjaciół Siemianowic Śląskich.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Bruno z Koszutki.

    To niy może być prowda.Jeszcze tak niydowno wystympowoł w Santosie na Koszutce ( bydźe może ze śterdieści lot )Porzondny chop. Wielko strata.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również