Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Oferowali pomoc a w rezultacie okradali

  • Dodano: 2018-01-26 13:15

Przestępczy charakter działalności byłych małżonków stanowił znakomite źródło ich utrzymania. Sprawcy szukali osób, które miały problemy finansowe bądź zadłużenia czynszowe. Oferowali im pomoc w zamianie bądź sprzedaży lokalu, a następnie nie dotrzymywali uzgodnionych warunków.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli czynności w śledztwie, które doprowadziły do sporządzenia przez prokuratora aktu oskarżenia. Podejrzanym ogłoszono kilkanaście zarzutów popełnienia oszustw.

Mechanizm działania był w tej sprawie prosty. Byli małżonkowie wyszukiwali osoby, które miały problemy finansowe i posiadały mieszkanie. Oszuści oferowali zdesperowanym ludziom pomoc, która miała polegać na sprzedaży mieszkania i kupna nowego bądź wynajęcia mieszkania na świetnych warunkach. Pokrzywdzeni mieli przez to wyjść z tarapatów finansowych i spokojnie żyć. Niestety przez to, że zostali wprowadzeni w błąd skutkiem czego doszło do niekorzystnego rozporządzenia ich mieniem, sytuacja pokrzywdzonych uległa jeszcze większemu pogorszeniu.

Większość oszukanych pozostało z długami i bez mieszkania. Praca śledczych była mozolna i żmudna, gromadzili niezbędną dokumentację, ustalali i przesłuchiwali świadków, często korzystając z pomocy innych jednostek Policji. W rezultacie ich pracy podejrzanym ogłoszono kilkanaście zarzutów o popełnienie oszustw. Dochodziło do nich na przełomie lat 2007-2014. 45-letniej kobiecie i 56-letniemu  mężczyżnie grozi nawet do 8 lat więzienia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również