Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Oszust internetowy usłyszał 660 zarzutów

  • Dodano: 2021-06-17 07:00, aktualizacja: 2021-06-16 22:06

Akt oskarżenia sporządzony przez siemianowickich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej objął 660 czynów dotyczących przestępstw oszustwa i naruszenia praw własności przemysłowej.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą od kwietnia ubiegłego roku skrupulatnie zbierali materiał dowodowy w sprawie zgłoszenia dotyczącego sprzedaży w Internecie podrobionych produktów. W wyniku ich żmudnej pracy 23-letni oszust usłyszał zarzut obejmujący 660 czynów z zakresu popełnionych oszustw i naruszeń praw własności przemysłowej.

W wyniku prowadzonego przez podejrzanego procederu siemianowiccy śledczy ustalili, że zostało oszukanych 330 osób z terenu całej Polski. Konieczne było korzystanie z pomocy innych jednostek, aby dotrzeć do osób pokrzywdzonych. Całe postępowanie trwało kilkanaście miesięcy i zakończyło się sporządzeniem aktu oskarżenia przeciwko 23-latkowi. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również