Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Podsumowanie działań "Bezpieczny Pieszy"

  • Dodano: 2023-08-25 08:30, aktualizacja: 2023-08-25 08:49

W środę policjanci z drogówki przeprowadzili działania pn. "Bezpieczny Pieszy". Szczególnie w rejonach przejść dla pieszych przyglądali się zachowaniom kierujących oraz samych pieszych. Łamanie przepisów prawa na odcinkach drogi, na której są przejścia dla pieszych, stwarza większe ryzyko zaistnienia zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. A ten w starciu z rozpędzonym pojazdem ma naprawdę małe szanse, by wyjść bez poważnych obrażeń czy ocalić swoje życie. Tym razem piesi zachowali się na medal.

Piesi na medal 

W środę policjanci z drogówki przeprowadzili działania pn. "Bezpieczny Pieszy", które trwały od 6.00 do 17.00. Celem działań było wyeliminowanie zdarzeń na drogach z udziałem pieszych i kierujących. Mundurowi przyłapali 2 kierowców na nieudzieleniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, 18, którzy przekroczyli prędkość jazdy w obrębie przejść oraz 1 nieprawidłowo zachowującego się wobec pieszych.

Wszystkie te wykroczenia mogły przyczynić się do poważnych zdarzeń drogowych, w których pieszy w starciu z pojazdem jest z góry na przegranej pozycji. Tym razem żaden pieszy nie złamał obowiązujących przepisów. Na kierowców policjanci natomiast nałożyli 18 mandatów karnych i zastosowali 3 pouczenia.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również