Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Podziękowania dla mężczyzny, dzięki któremu senior nie padł ofiarą oszustów

  • Dodano: 2019-03-21 13:00

Szef siemianowickich policjantów nadkom. Rafał Stańko i Prezydent Miasta Rafał Piech podziękowali mężczyźnie, dzięki któremu senior nie padł ofiarą oszustów.

Przebieg zdarzenia

Siemianowiczanin na klatce schodowej zauważył dwóch mężczyzn, których zachowanie wzbudziło u niego podejrzenia. Gdy weszli do mieszkania 85-letniego sąsiada, zadzwonił na Policję i podzielił się swoimi spostrzeżeniami. Dzięki tej informacji oszuści podający się za pracowników energetyki wpadli w ręce mundurowych.

Postawa naszego mieszkańca zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie

Dzięki temu, że nie był obojętny na to co dzieję się wkoło i nie miał obaw przed tym, żeby o swoich podejrzeniach powiadomić mundurowych, nie doszło do kradzieży oszczędności 85-latka. Siemianowiczanin przez wizjer obserwował dwóch mężczyzn, których zachowanie wydawało mu się podejrzane. Wiele osób z pewnością obawiałoby się zadzwonić na Policję, ponieważ w zasadzie nie działo się nic strasznego. Mężczyzna jednak tak nie postąpił i dzięki temu policjanci mogli natychmiast wkroczyć do akcji. Okazało się, że do mieszkania seniora weszli mężczyźni podający się za pracowników energetyki. Gdyby nie informacja przekazana przez mieszkańca i szybka reakcja stróżów prawa, senior straciłby swoje oszczędności.

Na całe szczęście oszuści zostali zatrzymani, a pieniądze 85-latka były bezpieczne.  Za wykazaną czujność i zaangażowanie w to co dzieje się w najbliższym otoczeniu p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach nadkom. Rafał Stańko i Prezydent Miasta Rafał Piech złożyli gratulacje i wręczyli podziękowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również