Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policja publikuje wizerunek złodzieja, który okradł seniorkę z oszczędności życia

  • Dodano: 2023-12-22 10:30

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży pieniędzy na szkodę 86-letniej mieszkanki miasta. Do zdarzenia doszło 30 października br., a poszkodowana dobrze zapamiętała twarz podejrzanego. W Laboratorium KWP w Katowicach wykonano portret pamięciowy sprawcy, który został opublikowany, policja prosi o jego rozpowszechnienie. Jeśli ktoś rozpoznaje złodzieja - mundurowi proszą o kontakt.

Ofiara: podał się za pracownika poczty

Do zdarzenia doszło 30 października br. w godzinach przedpołudniowych. Do drzwi 86-letniej siemianowiczanki zapukał mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik poczty. Ufna kobieta wpuściła go do mieszkania nie zamykając za nim na klucz drzwi wejściowych. Mężczyzna rozmawiał z seniorką kilka minut po czym, gdy odwróciła się od niego na chwilę, to niepostrzeżenie wyszedł. Wtedy zauważyła, że drzwi do jednego z pokoi są uchylone a w środku pootwierane są meble. 86-latka zorientowała się, że została okradziona z oszczędności swojego życia.

Rysopis złodzieja

W toku prowadzonego postępowania na podstawie podanego przez seniorkę rysopisu, biegli z Laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach sporządzili portret pamięciowy sprawcy. Mężczyzna był niski i krępej budowy ciała, ubrany w ciemną kurtkę z napisem.

Poznajesz sprawcę? Poinformuj policję

Jeżeli ktoś z Państwa ma podejrzenia kim może być osoba z portretru pamięciowego policja prosi o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 pod numerem telefonu 47 85 31 280, mailowo kryminalny@siemianowice.ka.policja.gov.pl bądź z dyżurnym jednostki 47 8531 255 lub 47 85 31 201 podając liczbę RSD 830/23. Gwarantujemy anonimowość.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również