Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policjanci o profilaktyce z młodymi biegaczami

• Dodano: 2022-05-25 06:30, aktualizacja: 2022-05-24 21:34

W niedzielę przed biegiem 9-tki Siemiona swoje siły w biegach mogły także sprawdzić dzieci w wieku od 3 lat do 12 lat.

Na starcie biegu stanęło 84 milusińskich, którzy w 3 kategoriach wiekowych mieli do pokonania dystans 400 bądź 200 metrów.

O profilaktyce

Na terenach rekreacyjno-sportowych "Pszczelnik" młodzi zawodnicy mogli spróbować swoich sił podczas zawodów w bieganiu, które zostały podzielone na 3 kategorie wiekowe: do lat 5, od 8 do 9 lat oraz od 10 lat do 12 lat. Na starcie biegu stanęło 84 małych zawodników i każdy z nich niezależnie od osiągniętego czasu, otrzymał od organizatora medal. Zawody dla dzieci były wstępem do biegu crossowo-ulicznego dla dorosłych "9-tka Siemiona". Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Siemianowice i Przyjaciele Biegają i odbyło się, aby uczcić 90. rocznicę nadania naszemu miastu praw miejskich. Impreza sportowa została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta.

Dla biegaczy oraz kibiców przygotowano wiele atrakcji takich jak dmuchaniec, kolorowe banki, malowanie buziek. Na kiermaszu można było kupić pyszne ciasta i potrawy z grilla. Do współpracy zaproszono także siemianowickich mundurowych, którzy wystawili stanowisko profilaktyczne. W tym miejscu dzieci mogły posłuchać cennych rad z zakresu bezpieczeństwa, zarówno podczas codziennych zabaw czy poruszania się na drodze. Każdy otrzymał przydatne gadżety profilaktyczne w postaci smyczy odblaskowych, opasek i wisiorków odblaskowych, książeczek edukacyjnych oraz kopert życia.