Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policjanci spotykają się z wolontariuszami WOŚP

  • Dodano: 2023-01-18 07:00, aktualizacja: 2023-01-17 20:21

W niedzielę 29 stycznia odbędzie się XXXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku nad bezpieczeństwem uczestników w całym kraju będzie czuwało kilka tysięcy policjantów.

Policjanci tuż przed WOŚP

W tym dniu na ulicach pojawi się zdecydowanie większa liczba patroli. Aby kwestowanie przebiegało bezpiecznie, siemianowiccy policjanci spotykali się z wolontariuszami WOŚP i udzielali cennych wskazówek.

Siemianowiccy policjanci w tym roku mogli już osobiście spotkać z się młodzieżą, którzy w dniu finału będą kwestować datki. Mundurowi przekazali im cenne rady z zakresu bezpieczeństwa, w szczególności zwracali uwagę, by miejsca, w których będą się poruszać, były bezpieczne i oświetlone. Zachęcali, by chodzili w grupach a nie pojedynczo.

Stróże prawa apelowali, aby w sytuacji próby kradzieży puszki pamiętali, że ich zdrowie jest najważniejsze. Gdy będziemy świadkami takiego zdarzenia, należy niezwłocznie informować służby mundurowe dzwoniąc na numer 112. Policjanci patrolujący ulice będą zwracali również uwagę na oszustów, którzy mogą próbować podszyć się za wolontariuszy. Pamiętajmy, by sprawdzić zgodność numeru identyfikatora z nalepką na puszce- musi widnieć na niej ten sam numer.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również