Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policjanci zatrzymali oprawcę, który makabrycznie znęcał się nad swoją partnerką

  • Dodano: 2024-04-22 13:45

Siemianowiccy mundurowi zatrzymali domowego oprawcę, który znęcał się nad swoją partnerką. Kobieta z obrażeniami na twarzy i ciele zgłosiła się do komendy i zdecydowała się złożyć zawiadomienie o wszystkich krzywdach, które wyrządzał jej 34-latek. Śledczy zebrali obszerny materiał dowodowy w tej sprawie, na podstawie którego prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu dla sprawcy. Decyzją sądu podejrzany trafił na 2 miesiące do aresztu.

Bił, drapał i przypalał

Do siemianowickiej komendy zgłosiła się pobita kobieta. Zawiadomiła policjantów o tym, że jej partner znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Na twarzy i ciele pokrzywdzonej było mnóstwo siniaków, zadrapań, a nawet przypaleń papierosem. Dodatkowo mężczyzna był o nią chorobliwie zazdrosny, ograniczał jej kontakty z bliskimi, kontrolował i wielokrotnie groził, że ją zabije. Podczas jednej z awantur zranił ją nożem. Pomimo okrucieństwa, jakiego doświadczała, kobieta nie odważyła się do tej pory o tym powiadomić policjantów.

Mundurowi zareagowali natychmiastowo

Gdy siemianowiczanka złożyła jednak zeznania, mundurowi natychmiast ruszyli w teren, aby zatrzymać domowego oprawcę. Szybko ustalili, gdzie przebywa i w kajdankach został doprowadzony do komendy. W chwili zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, a gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Na wniosek prokuratora i śledczych o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, sąd podjął decyzję o umieszczeniu go na 2 miesiące w areszcie.

Nie jesteś sam/a!

Policjanci przypominają, że każdy, kto doznaje jakiejkolwiek przemocy, może uzyskać pomoc, a lista instytucji, która ją oferuje, umieszczona jest w na stronie Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich w zakładce Prewencja/ Pomoc ofiarom przestępstw.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również