Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Portal RODZICEDZIECI.pl wyposaży pracownie dydaktyczne

  • Dodano: 2018-10-08 14:15

Właściciel portalu internetowego www.rodzicedzieci.pl zaprasza wszystkie Szkoły Podstawowe z Siemianowic Śląskich do wzięcia udziału w konkursie „Moja pracownia marzeń z RODZICEDZIECI.pl”. W drodze konkursu wyłonione zostaną trzy szkoły, które w zależności od zajętego miejsca otrzymają odpowiednio 5000, 2000 lub 1000zł na wyposażenie pracowni dydaktycznych i zakup pomocy naukowych.

Celem akcji jest poprawa standardów pracowni naukowych, laboratoriów, bibliotek i świetlic w miejskich szkołach. Najważniejsze założenia są takie, by nowoczesnym sprzętem i pomocami naukowymi wspomóc poziom edukacji, ułatwić dzieciom i młodzieży dostęp do nowatorskich rozwiązań naukowych oraz wspieranie nowoczesnych form nauczania.

Program konkursu jest skierowany do publicznych Szkół Podstawowych mieszczących się na terenie Miasta i Gminy Siemianowice Śląskie, które spełniają opisane w Regulaminie warunki udziału w konkursie i dokonają prawidłowej rejestracji.

Konkurs „Moja pracownia marzeń z RODZICEDZIECI.pl” jest podzielona na trzy etapy. W pierwszym etapie następuje zgłaszanie szkół do konkursu. Można to zrobić między 01.10 a 10.10.2018r. Drugi etap - głosowanie rozpocznie się 10.10.2018r. i będzie trwało do końca roku tj. do 31.12.2018r. Głosowanie na poszczególne Szkoły odbywać się będzie na portalu www.rodzicedzieci.pl.

Każdy zarejestrowany użytkownik portalu będzie mógł oddać jeden głos dziennie. W międzyczasie każda szkoła może dostarczać organizatorowi prace dodatkowe (plastyczne lub pisarskie, związane z tematem akcji), które zostaną umieszczone na portalu w galerii konkursu. Głosowanie na prace konkursowe będzie odbywało się w trzecim etapie akcji – między 05.11 a 31.12.2018r.

Warto głosować na prace uczniów, bowiem jeden głos w tym etapie jest liczony 20-krotnie. Podobnie 20-krotny głos można oddać na wybraną szkołę dokonując zakupu produktów z partnerskich sklepów internetowych www.wirzabawy.pl oraz www.wirksiazek.pl . Szkoły mogą uzyskać także jednorazowo po nawet 100 jak i 200 punktów za aktywne prowadzenie swojego profilu na stronie konkursu, udostępnianie informacji o akcji w mediach społecznościowych, wywieszając plakaty na terenie szkoły oraz aktywnie zachęcając wszystkich do udziału w głosowaniu.

Szkoła, która uzyska najwięcej punktów w klasyfikacji wygra 5000zł na wyposażenie pracowni szkolnych. Wyłonione zostanie również drugie (2000zł nagrody) oraz trzecie miejsce (1000zł).

Każda zgłoszona do akcji szkoła będzie miała dostęp do indywidualnego konta na portalu organizatora. Wszelkie szczegóły akcji oraz pełen regulamin będzie dostępny na stronie www.rodzicedzieci.pl  oraz wraz z materiałami promocyjnymi i plakatami zostanie przekazany szkołom biorącym udział w projekcie.


Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie i Urząd Miasta oraz Portal Miejski Siemianowice.net.pl.Patronem medialnym wydarzenia jest portal Siemianowice.net.pl.
Patronat portalu Siemianowice.net.pl

Portal RODZICEDZIECI.pl wyposaży pracownie dydaktyczne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również