Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Profilaktyka podczas I Biegu Hazoka

  • Dodano: 2022-04-14 07:00, aktualizacja: 2022-04-13 21:23

Kolejny raz dzięki współpracy MK Team z siemianowickimi policjantami wydarzenie sportowe zostało połączone z elementami bezpieczeństwa.

Podczas I Biegu Hazoka ponad setka dzieci wzięła udział w biegach na dystansach 50, 200, 400 i 800 metrów.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

W sobotę na stawie Rzęsa odbył się I Bieg Hazoka, którego orgaznizatorem był MK Team. Do udziału została zaproszona także nasza komenda. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody na starcie biegów stanęło 130 milusińskich, którzy sprawdzali swoje siły na dystansach 50, 200, 400 i 800 metrów. Połączenie wydarzenia sportowego z akcentami wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie jest świetnym pomysłem. Policyjny profilaktyk w ramach akcji "Mamo!Tato!Jestem tutaj" przypominał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa i przekazywał rady, co należy zrobić w sytuacji, gdy się zgubią.

Zachęcał do noszenia opasek odblaskowych, które wręczał na stanowisku profilaktycznym. Dzieci otrzymywały także kolorowanki, a dorośli koperty życia. Każdy mógł również pogłębić swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dzięki stanowisku przygotowanemu przez siemianowickich ratowników wodnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również