Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Przedstawicielka Senatu RP w Siemianowicach

  • Dodano: 2021-10-18 06:30, aktualizacja: 2021-10-17 21:04

W poniedziałek (11.10) mieszkańcy Siemianowic Śląskich mieli okazję spotkać się i osobiście porozmawiać z Wicemarszałkinią Senatu RP, Gabrielą Morawską – Stanecką w Domu Kultury "Chemik" na tematy związane z obecną sytuacją społeczno-polityczną w naszym kraju.

Wizytę w naszym mieście Pani Wicemarszałek rozpoczęła od spotkania z przewodniczącym Rady Miasta Adamem Cebulą oraz Jakubem Nowakiem reprezentującym Nową Lewicę.

W trakcie spotkania poruszano kwestie bezpośrednio wpływające na sytuację naszej gminy, a mające związek z pracami rządu i parlamentu, takimi jak na przykład „Polski Ład” czy rekompensata za utracone dochody dla samorządów.

Polska w Unii Europejskiej

Następnie odbyło się spotkanie z mieszkańcami, gdzie poruszano między innymi tematy związane z obecnością Polski w Unii Europejskiej, czy też sytuacji na granicy polsko – białoruskiej.  Jasno z sali również wybrzmiała obawa związana z brakiem odpowiedniego przygotowania młodych Polaków do rozpoczęcia pracy zawodowej, a zebrani mieszkańcy podkreślali, że należy położyć większy nacisk na naukę konkretnych zawodów wśród młodzieży.

Na koniec spotkania reprezentantka Senatu podziękowała za zaproszenie i wyraziła nadzieję na kolejne spotkanie w naszym mieście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również