Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Przedszkolaki z dużą wiedzą! Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym

  • Dodano: 2024-05-22 13:00

Na terenie MDK "Jordan", gdzie mieści się miasteczko ruchu drogowego, został zorganizowany dla reprezentantów wszystkich przedszkoli Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym. W jury, które skrupulatnie oceniało wiedzę oraz umiejętności praktyczne, zasiadł także dzielnicowy. Milusińscy pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani z tematyki bezpieczeństwa i przepisów w ruchu drogowym. Policyjna maskotka Pies Sznupek złożył maluchom gratulacje i został wyściskany przez uradowane dzieci.

Bezpieczne dzieciaki

Organizatorem tego konkursu było Przedszkole nr 2 "Tęczowa Dwójeczka". Do rywalizacji stanęły reprezentacje siemianowickich przedszkoli, które zmagały się z zadaniami związanymi z przepisami ruchu drogowego oraz prawidłowym przejechaniem na rowerach trasy w miasteczku ruchu drogowego.

Milusińscy zadbali o swoje bezpieczeństwo, ponieważ jechali z kaskami oraz część w kamizelkach odblaskowych. Pomimo, iż przepisy tego nie nakazują, mundurowi każdorazowo apelują o taką właśnie postawę. W przypadku upadku kask chroni najbardziej unerwioną część naszego ciała, a kamizelka odblaskowa sprawia, że rowerzysta jest bardziej widoczny dla kierujących. Dlatego warto zaopatrzyć się w kask oraz element odblaskowy, wybierając się na przejażdżkę.

Jury w składzie: Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Anna Sobieraj, Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Pani Alicja Stysz-Adamska oraz dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich mł.asp. Artur Niedzielski wręczyli każdemu przedszkolakowi dyplom i nagrodę na zajęcie 1 miejsca. A na koniec gratulacje złożył milusińskim również Sznupek, który został przez nich mocno wyściskany.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Siemianowice Śląskie / fot. KMP Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również