Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Przegłosowano zmiany w budżecie - XLII sesja Rady Miasta

  • Dodano: 2018-03-12 11:15

Na czwartkowej sesji Rady Miasta wprowadzono zmiany w budżecie na rok 2018, aby móc sfinansować zadania, na które ogłoszono wcześniej przetargi.

Planując wydatki na realizację budowy boisk wielofunkcyjnych  i dróg, opierano szacunki na kwotach wydatkowanych podczas ubiegłorocznych inwestycji, teraz po otwarciu ofert okazało się, że najtańsza z nich, jest droższa, niż zakładano. Aby uniknąć unieważnienia przetargów i ponownego ich ogłaszania, co znacznie przedłużyłoby realizację zadań, prezydent miasta zdecydował dołożyć pieniędzy.

Radni przegłosowując projekt uchwały o zmianach w budżecie, konsekwentnie przegłosowali również zmianę wieloletniej prognozy finansowej na lata 2018-2026. Podczas wczorajszego posiedzenia nadano też nazwę Jaśminowa jednej z dróg wewnętrznych.

Ponieważ obrady odbywały się w Międzynarodowym Dniu Kobiet uczestniczące w nich panie zostały obdarowane kwiatami, co niejako dopełniło tradycji siemianowickich sesji Rady Miasta, które niemal każdorazowo stanowią oprawę dla mniejszych lub większych, ale zawsze miłych uroczystości.

autor: Ewa Roch-Wyrzykowska, foto: Jacek Dokutowicz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również