Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Rafał Piech zostaje prezydentem z rekordowym poparciem

  • Dodano: 2018-10-22 17:15

Rafał Piech został ponownie wybrany na urząd prezydenta Siemianowic Śląskich. Jego wynik wyborczy jest imponujący, otrzymał on bowiem poparcie przeszło 83 procent wyborców, czym całkowicie zdeklasował swoich rywali – to najlepszy wynik w Polsce!

W poprzednich wyborach do swojej kandydatury przekonał dopiero w drugiej turze – osiągnął wtedy wynik 65,5 procenta głosów, tym razem jednak obejdzie się bez ponownego głosowania.

Pozostali kandydaci musieli zadowolić się bardzo niskimi wynikami, gdzie Karina Siwiec-Magielnicka (KW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska) osiągnęła 8.75 procenta, Łukasz Hucz (KWW Kukiz'15) to jedynie 3.95 proc. Jakub Nowak (KWW SLD Lewica Razem) z najniższym wynikiem 3.66 procenta.

Frekwencja w Siemianowicach Śląskich wyniosła 52,82 procenta i jest odrobinę wyższa niż średnia całego województwa śląskiego.

Komentarze (2)    dodaj »

  • dariuszglowacz@interia.pl

    Gratuluje tak wspaniałego poparcia w wyborach. Pozdrawiam i jestem zadowolony z pana jak i większość Siemianowiczan co do dalszych poczynań Za wkład wygląd i obraz naszego miasta wielki plus Oby tak dalej tego panu jak i zasiadającym w ratuszu życzę

  • Mieszkaniec

    Co tam sie zmieniło co on pierniczy ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.