Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowiccy policjanci na rowerach dbają o bezpieczeństwo

  • Dodano: 2024-05-09 14:15

Siemianowiccy dzielnicowi wykorzystują do pełnienia służby jednoślady. Takie patrole rowerowe dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, a poruszają się szybciej niż piesze. Policjanci na jednośladach pojawiają się w parkach, skwerach, na uliczkach osiedlowych czyli tam, gdzie trudniej dotrzeć radiowozem.

Wiosenna pogoda sprzyja mundurowym na rowerach

Nie tylko mieszkańcy naszego miasta wykorzystują piękną pogodę i przemierzają nasze miasto na jednośladach. Na ulicach można też zauważyć policyjne patrole rowerowe. Są to dzielnicowi, którzy swoje rejony służbowe patrolują na rowerach. Tym samym docierają na miejsce szybciej niż wykonując obchód pieszo i zdecydowanie mają możliwość kontrolować go częściej. Dzielnicowi sprawdzają tereny rekreacyjne tj. parki, ogródki działkowe, place zabaw czy miejsca wyłączone z ruchu. Podczas służby weryfikują zgłoszenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i sprawdzają miejsca, gdzie policjanci najczęściej odnotowują wykroczenia. Widok mundurowych na rowerze jest przez mieszkańców odbierany pozytywnie, a służba pełniona w ten sposób wpływa na wzrost bezpieczeństwa w mieście. Sami dzielnicowi przy okazji dbają o swoją kondycję fizyczną i promują jazdę na rowerze jako świetną formę aktywnego wypoczynku dla mieszkańców.

Aplikacja Moja Komenda

Służby przypominają, że z dzielnicowymi można nawiązać kontakt korzystając z aplikacji Moja Komenda. Dzięki niej można dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższa jednostka Policji, uzyskać jej dane kontaktowe, drogę dojazdu oraz pozyskać informacje o dzielnicowych, ich rejonach służbowych i formach kontaktu z nimi. Telefony służbowe dzielnicowi odbierają tylko i wyłącznie w godzinach pełnionej służby i nie są to numery interwencyjne, natomiast to czy dany dzielnicowy znajduje się obecnie w służbie, można sprawdzić za pomocą aplikacji Śląska Policja lub dzwoniąc do dyżurnego jednostki 47 8531 255 lub 47 8531 201.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Siemianowice Śl. / fot. KMP Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również