Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowice kształtują przyszłych liderów biznesu

  • Dodano: 2024-03-15 09:30

14 marca 2024 roku rozpoczęła się kolejna edycja Akademii Przedsiębiorczości w Siemianowicach Śląskich, inicjatywy mającej na celu kształtowanie przyszłych liderów biznesu już od najmłodszych lat. Projekt ten nie tylko przybliża młodzieży realia świata biznesu, ale również dostarcza jej inspiracji oraz pomaga w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej.

Budowanie świadomości

W ramach Akademii, uczniowie ze szkół podstawowych z klas V-VIII mają okazję uczestniczyć w wizytach studyjnych w lokalnych firmach oraz gościć przedstawicieli przedsiębiorstw w swoich placówkach edukacyjnych. To niezwykła szansa, aby z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu konkretnych firm, zrozumieć ich obszary działalności oraz porozmawiać z pracownikami na temat ich zawodu i drogi kariery.

Projekt ten sprzyja bezpośredniej interakcji młodych ludzi z lokalnymi firmami i instytucjami, co z kolei pomaga w budowaniu świadomości na temat rynku pracy i jego wymagań. Akademia Przedsiębiorczości jest odpowiedzią na potrzebę dostosowania systemu edukacji do dynamicznie zmieniających się realiów gospodarczych. Dzięki niej młodzież ma możliwość bardziej świadomego wyboru swojej przyszłej ścieżki zawodowej oraz rozwijania niezbędnych umiejętności interpersonalnych i przedsiębiorczych, które są coraz bardziej cenione na rynku pracy.

Wiele firm, wiele nauki

W tegorocznej edycji Akademii Przedsiębiorczości uczestniczyć będą szkoły podstawowe z Siemianowic Śląskich oraz szereg lokalnych firm i instytucji, w tym m.in.: MMJ PHU Janos M., MBC Instalacje Sp. z o.o., Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich, Guz Technika Piekarnicza Sp. z o.o., Aperam Stainless Services & Solutions Poland, Adient Seating Poland sp. z o.o., Kotłomontaż Sp. z o.o., ZTE Katowice Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Szpital Nefrolux oraz Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich.

Dzięki takiemu partnerstwu edukacyjno-biznesowemu, młodzież ma niepowtarzalną okazję zgłębić tajniki różnych branż oraz poznać inspirujące historie sukcesu lokalnych przedsiębiorców. Akademia Przedsiębiorczości staje się więc nie tylko miejscem nauki, lecz także przestrzenią budowania relacji i wspierania rozwoju zawodowego już od najwcześniejszych lat.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Siemianowice Śl. / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również