Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowice miastem dla biznesu. Posiedzenie Rady Gospodarczej

  • Dodano: 2022-11-21 07:00, aktualizacja: 2022-11-20 10:51

Pod hasłem "Siemianowice miastem dla Biznesu", w sali kryształowej SCK Zameczek, odbyło się wtorkowe posiedzenie Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Siemianowice Śląskie, na które zostali zaproszeni przedsiębiorcy z naszego miasta.

Siemianowice Śląskie miastem biznesu

Chociaż posiedzenia rady odbywają się przeważnie w gronie powołanych członków, jednak tym razem formuła uległa zmianie, na co wpływ ma sytuacja gospodarcza w naszym kraju. Celem tego spotkania było poznanie propozycji lokalnego biznesu dotyczących mechanizmów i rozwiązań, jakie można wprowadzić w naszej gminie, aby tworzyć w dalszym ciągu dogodne warunki do rozwoju siemianowickich przedsiębiorstw.

Spotkanie rozpoczął Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Rafał Piech, który przywitał gości i podziękowania za tak liczne przybycie. W swej wypowiedzi odniósł się do trudnej sytuacji ekonomicznej, w jakiej znalazły się firmy, a także zapewnił, że w dalszym ciągu będzie wspierał rozwój lokalnych przedsiębiorstw. Na koniec wystąpienia wręczył akt powołania nowemu członkowi Rady Gospodarczej – Karolowi Terminowi, Prezesowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Siemianowicach Śląskich.

Następnie głos zabrał Michał Janos, Przewodniczący Rady Gospodarczej, który przybliżył zebranym rolę i znaczenie rady, jaką odgrywa w życiu miasta, a także zachęcił do szczerego dzielenia się swoimi uwagami i propozycjami w dalszej części spotkania. Z kolei Jakub Nowak, Kierownik Biura Obsługi Inwestora podsumował działania samorządu ostatnich dwóch kadencji, mające wpływ na rozwój przedsiębiorczości w Siemianowicach Śląskich.

W dalszej części głos oddano zebranym przedsiębiorcom, którzy w swoich wypowiedziach odnosili się do sytuacji gospodarczej naszego kraju, rosnących cen energii, gazu, wyrażając obawę i niepokój odnośnie do tego, jak będzie wyglądała sytuacja, w której przyjdzie prowadzić firmę za kilka tygodni lub miesięcy.

Jednakże większość poruszonych tematów dotyczyła naszego najbliższego otoczenia: remontów dróg, rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej, wynajmu lokali użytkowych od miasta, czasu oczekiwania na wydawanie pozwalnia na budowę, dodatkowego punktu obsługi przedsiębiorcy w urzędzie, czy też godzin otwarcia ratusza.

Po części oficjalnej, zebrani goście przeszli do oranżerii, gdzie prowadzili dalsze rozmowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również