Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowice Śląskie: 57-latek prowadził pod wpływem alkoholu! W ujęciu pomógł świadek

  • Dodano: 2023-04-12 06:30, aktualizacja: 2023-04-11 20:04

Bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od ich użytkowników. To oni poprzez przestrzeganie prawa bądź jego łamanie kreują sytuację panującą na drogach. Każdego dnia mundurowi dążą do wyłapania tych, którzy narażają siebie i innych na utratę zdrowia bądź życia poprzez zbyt szybką jazdę czy kierowanie po wypiciu alkoholu. Do grona stróżów prawa co raz częściej dołączają także obywatele, którzy reagują na łamanie prawa. Dzięki takiej postawie został zatrzymany nietrzeźwy kierowca.

Zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

Dziwna jazda mężczyzny kierującego citroenem wzbudziła u innego zmotoryzowanego podejrzenia, że jest on pijany. Świadek postanowił pojechać za osobówką i poinformować o swoich przypuszczeniach dyżurnego Policji. Gdy stróże prawa przyjechali we wskazane przez niego miejsce, zastali śpiącego z głową opartą na kierownicy mężczyznę. Miał on bełkotliwą mowę i problemy z poruszaniem się.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 57-letniego katowiczanina, który wydmuchał ponad 3 promile alkoholu. Pojazd, którym się poruszał został odholowany na policyjny parking. Mężczyzna otrzymał wezwanie na przesłuchanie w charakterze podejrzanego o popełnienie przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości. Usłyszał już zarzut, a o jego losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi nawet 2 lata więzienia i utrata prawa jazdy na co najmniej 1 rok. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również