Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Siemianowice Śląskie: Trzej mężczyźni zatrzymani za usiłowanie uprowadzenia 14-latki!

  • Dodano: 2023-05-29 08:30, aktualizacja: 2023-05-29 08:41

Wodzisławska Policja została powiadomiona o usiłowaniu uprowadzenia 14-letniej dziewczyny. Na miejsce zdarzenia pilnie zostały skierowane policyjne patrole. Stróże prawa zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn.

23 maja, tuż po 19.00, wodzisławscy policjanci zostali powiadomieni o próbie uprowadzenia 14-latki. Do zdarzenia miało dojść na ulicy Żeromskiego w Wodzisławiu Śląskim. Na miejsce pilnie zostały skierowane policyjne patrole. Mundurowi na miejscu wstępnie ustalili, że grupa mężczyzn próbowała wtargnąć do mieszkania rodziców 14-latki. Mieli oni grozić 36-letniej matce i 54-letniemu ojcu dziewczyny pozbawieniem życia i kazali "wydać" córkę. Mężczyźni ci, słysząc policyjne sygnały, uciekli.

W momencie zdarzenia 14-latki nie było w domu

Przebywała ona wraz z 7-letnią siostrą na pobliskim placu zabaw. Kiedy zobaczyła uciekających z bloku mężczyzn, razem z młodszą siostrą uciekła i ukryła się w mieszkaniu babci, kilka bloków dalej. Tam policjanci znaleźli obie dziewczynki, które bezpiecznie wróciły pod opiekę rodziców.

Niedługo po zdarzeniu, na ulicy Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim, patrol zauważył opisane przez zgłaszających osoby. Błyskawiczna akcja doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn, którzy tego samego dnia trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia 25, 24 i 19-latek - mieszkańcy Siemianowic Śląskich, usłyszeli zarzut wspólnego usiłowania pozbawienia wolności małoletniej, a także zarzut kierowania wobec rodziców 14-latki gróźb pozbawienia życia. Podejrzani nie przyznali się do winy. Wczoraj, decyzją prokuratora, zostali objęci policyjnym dozorem. Prokurator zakazał im także zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Niedoszłym porywaczom grozi kara do lat 5 więzienia. Wodzisławscy śledczy będą teraz wyjaśniali szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również