Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Spotkanie prezydentów podregionu katowickiego

  • Dodano: 2018-02-13 07:45, aktualizacja: 2018-02-12 17:50

12 lutego w Urzędzie Miasta w Chorzowie odbyło się spotkanie podregionu katowickiego.

Prezydenci i wiceprezydenci Chorzowa, Katowic, Świętochłowic, Siemianowic, Rudy Śląskiej i Mysłowic omawiali istotne zagadnienia wspólne dla wszystkich sześciu miast, takie jak: migracja mieszkańców, likwidacja niskiej emisji, czy okręgi wyborcze do sejmiku.

Efektem spotkania jest m.in. wspólne stanowisko w sprawie poprawy komunikacji na styku Chorzowa, Katowic i Rudy Śląskiej. Prezydenci tych miast wystąpią do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o budowę ronda na granicy Chorzowa Batorego, przy autostradzie A4.

Przedstawiciele miast omawiali także z obecnymi na spotkaniu dyrektorem biura Unii Metropolii Polski Andrzejem Lubiatowskim i członkinią zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii kwestie związane z wyborami do Sejmiku Śląskiego. Ponieważ nowy okręg wyborczy nie pokrywa się z granicami podregionu katowickiego, prezydenci wystąpią z wnioskiem do Marszałka Województwa o zmianę, tak aby do okręgu wróciły Mysłowice. Pismo w tej sprawie w imieniu podregionu złoży prezydent Katowic Marcin Krupa.

autor: Piotr Kochanek

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.