Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Spotkanie z radnymi w sprawie pomocy uchodźcom z Ukrainy

  • Dodano: 2022-03-04 06:30, aktualizacja: 2022-03-03 20:34

Bieżąca sytuacja, związana z konfliktem zbrojnym w Ukrainie oraz napływającą do nas falą uchodźców, uciekających przed wojną, była tematem wczorajszego, nieformalnego spotkania radnych, reprezentujących wszystkie kluby, z Adamem Skowronkiem, sekretarzem miasta.

Pomoc dla Ukrainy

Podczas spotkania radni wysłuchali raportu z szeroko zakrojonych działań realizowanych przez miasto, a także przez samych mieszkańców i organizacje pozarządowe na rzecz pomocy uchodźcom przybywającym do miasta, ale także pomocy humanitarnej, która trafi bezpośrednio do Ukrainy.

Dużo miejsca poświęcono zwłaszcza kwestii relokacji osób, docierających do Siemianowic Śląskich, ilości przygotowanych dla nich miejsc noclegowych, a także organizacji pierwszego transportu z darami, które zebrali nasi Mieszkańcy, a który jutro zostanie wysłany kontyngentem humanitarnym.

Jak podkreślił Adam Skowronek, władze miasta są w stałym kontakcie z Wojewodą Śląskim, którego służby koordynują organizację oraz logistykę pomocy ukraińskim uchodźcom na terenie naszego województwa, a także ściśle współpracują ze służbami województwa podkarpackiego w realizacji pomocy trafiającej na tereny bezpośrednio objęte konfliktem zbrojnym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również