Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Sprawca podpalenia mieszkania zatrzymany!

  • Dodano: 2023-01-24 06:15, aktualizacja: 2023-01-24 06:35

Kilka wozów straży pożarnej gasiło pożar, do którego doszło w czwartek rano. 23-latek doprowadził do zaprószenia ognia w pokoju, po czym uciekł. Z uwagi na zagrożenie, jakie wywołał pożar, ewakuowano mieszkańców kamienicy. Mężczyzna został zatrzymany na strychu innego budynku, kilka przecznic dalej.

Podpalacz zatrzymany

W czwartek rano mundurowi otrzymali zgłoszenie o pożarze na ulicy Śniadeckiego. Gdy przyjechali na miejsce, straż pożarna prowadziła już akcję gaśniczą, podczas której ewakuowano mieszkańców kamienicy. Z ustaleń wynikało, że sprawcą pożaru mógł być 23-latek, który mieszkał tam razem ze swoimi rodzicami. Mundurowi ruszyli w teren w poszukiwania mężczyzny. Został zatrzymany na ulicy Komuny Paryskiej, gdzie schował się na strychu kamienicy.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z biegłym do spraw pożarnictwa przeprowadzili na miejscu oględziny, przesłuchano też świadków. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru, za co grozi nawet 8 lat więzienia. 23-latek usłyszał również zarzut zniszczenia mienia.

Sprawca podpalenia mieszkania zatrzymany!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również