Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Szczepienia przeciw COVID-19 w parafii św. Ducha

  • Dodano: 2021-08-13 06:30, aktualizacja: 2021-08-12 21:17

Już w najbliższą niedzielę (15 sierpnia br.) wszyscy mieszkańcy naszego województwa, którzy wyrażą chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19, będą mogli uczynić to przy "swoich” kościołach".

Chęć uczestnictwa w tej akcji zadeklarowało 150 parafii ze 167 gmin w naszym regionie

W Siemianowicach Śląskich akcja odbędzie się w parafii pw. św. Ducha w godzinach od 7.30 do 13.00 oraz od 19.30 do 21.00.

Jak podkreśla Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski, jest to o tyle istotne, że bez pomocy władz kościelnych, nie udałoby się zorganizować przedsięwzięcia tego typu, zakrojonego na tak dużą skalę.

Mobilne punkty szczepień będą zlokalizowane w salkach przykościelnych, specjalnych namiotach i szczepionkobusach, zaś same szczepienia będą się odbywały przez całą niedzielę, od pierwszej do ostatniej mszy w danym kościele. Nie trzeba się zapisywać ani rejestrować. Wystarczy po prostu przyjść i mieć ze sobą dowód osobisty. Na chętnych będą czekały szczepionki jednodawkowe Johnson&Johnson oraz dwudawkowe Pfizer/BioNTech, a w przypadku tych ostatnich drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym punkcie.

Szczepienia przeciw COVID-19 w parafii św. Ducha / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również