Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Szkolenie dot. sytuacji prawnej osób z niepełnosprawnościami

  • Dodano: 2023-02-21 07:30, aktualizacja: 2023-02-20 19:29

Wydział Polityki Społecznej wspólnie z Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego zorganizował szkolenie dla przedstawicieli siemianowickich organizacji dot. sytuacji prawnej osób z niepełnosprawnościami, aktualnych trendów w działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnościami na świecie, prawnych aspektów zatrudniania osób z niepełnosprawnościami w organizacjach pozarządowych.

Przebieg szkolenia

Zagadnienia w bardzo ciekawy sposób przedstawiali prowadzący Beata Szynkaruk i Adam Zawisny, którzy oprócz przekazania teorii, aktualnych przepisów prawa  potrafią zaprezentować wiele praktycznych podpowiedzi i rozwiązań. Szeroko omówione było np. zagadnienia związane z zatrudnieniem wspomaganym dla osób z niepełnosprawnością, prezentujące wsparcie z jakiego można skorzystać taki pracownik oraz pracodawca.

Uczestnicy szkolenia przez kolejny miesiąc mogą jeszcze skorzystać z konsultacji indywidualnych w sprawach związanych z osobami z niepełnosprawnościami. 

Na szkoleniu udostępniono również wiele materiałów w formie broszur oraz podpowiedzi gdzie można szukać bardziej szczegółowych, pomocnych informacji.  

  • Współprowadząca szkolenie Beata Szynkaruk – prawnik, mediator sądowy, obecnie prowadzi prywatną praktykę prawną oraz mediacyjną, współpracuje z Fundacją SYNAPSIS oraz innymi organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami, jest wykładowcą na Wydziale Nauk Humanistyczno-Społecznych w Olsztynie, Uczelni Korczaka oraz w Centrum Terapii Behawioralno Poznawczej,  opracowała szereg poradników dla osób z niepełnosprawnościami i przeprowadziła szereg wykładów o tej tematyce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również