Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Trwa rekrutacja na szkolenia komputerowe ECDL i "e-Senior"

  • Dodano: 2020-09-16 06:30, aktualizacja: 2020-09-15 22:01

Urząd Miasta przypomina, że trwa rekrutacja na darmowe szkolenia komputerowe: Kurs ECDL i "e-Senior".

Co to za kursy i dla kogo są adresowane?

Kurs ECDL - kurs podstawowych umiejętności komputerowych skierowany jest do 50 mieszkańców naszego miasta, którzy ukończyli min. 30 lat i chcą zdobyć umiejętności podstawowej obsługi komputera tj.

1. Podstawy pracy z komputerem

2. Podstawy pracy w sieci

3. Przetwarzanie tekstów

4. Arkusze kalkulacyjne

5. Bank Danych o Mieście- przykłady wykorzystania w innych miastach.

Kurs w wymiarze 80h lekcyjnych. Przewidywany czas trwania kursu to 10 dni.

Kurs zakończony będzie egzaminem, którego pozytywny wynik zostanie potwierdzony certyfikatem ECDL (honorowanym na terenie całej Unii Europejskiej).

Szkolenie "e-Senior"

Szkolenie "e-Senior" -  szkolenie skierowane do 48 mieszkańców naszego miasta, którzy ukończyli min. 55 lat i znają podstawy obsługi komputera, ale chcieliby nabyć dodatkowe umiejętności takie jak:

1. obsługa platformy SEKAP i ePUAP - korzyści jakie płyną z posiadania profilu zaufanego

2. obsługa bankowości elektronicznej

3. zasady bezpiecznego korzystania z internetu

4. rozliczanie podatków on - line

5. korzystanie z platform typu Bank Danych o Mieście.

Szkolenie w wymiarze 40h lekcyjnych. Przewidywany czas trwania szkolenia to 5 dni.

Szkolenia odbywać się będą w małych grupach w salach na terenie miasta Siemianowice Śląskie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zalecanych w związku z pandemią wirusa SARS CoV-2 (dostępne środki do dezynfekcji oraz maseczki).

W trakcie szkoleń dla każdego uczestnika przewidziany jest poczęstunek oraz obiad.

Regulamin rekrutacji wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny jest na stronie urzędu (tutaj) oraz w Urzędzie Miasta Siemianowice Śląskie przy ul. Michałkowickiej 105, BOM

Nabór formularzy rekrutacyjnych prowadzony jest w formie ciągłej do momentu wyczerpania miejsc na danym szkoleniu lub kursie. Dokumenty rekrutacyjne można składać osobiście w kancelariach podawczych Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie lub przesłać pocztą na adres Urząd Miasta Siemianowice Śląskie ul. Michałkowicka 105. Dopuszczalne jest również składanie dokumentów w formie elektronicznej (skan z podpisem) na maila: humansmart@um.siemianowice.pl

W razie dodatkowych pytań zaprasza się do kontaktu z pracownikami Wydziału Rozwoju Miasta: p. Betiną Bober-Ogon tel. 32 760 54 21 oraz p. Dorotą Rus tel. 32 760 54 70.

Kurs ECDL i szkolenie "e-Senior" organizowane są w ramach projektu "Zintegrowany, partnerski system monitoringu i informacji o mieście jako narzędzie wsparcia rozwoju społeczno-gospodarczego Siemianowic Śląskich" współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 (POPT 2014-2020).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również