Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Trzech nietrzeźwych kierujących podczas weekendowych kontroli. Apel Policji o rozwagę

  • Dodano: 2020-07-28 10:30

Trzech kierujących wpadło w ręce siemianowickiej drogówki podczas weekendowych kontroli. Jeden to 73-letni rowerzysta, kolejni to kierowcy w wieku 57 i 21-lat.

Pierwszym, który wpisał się w weekendowe statystyki był rowerzysta, u którego wynik badania pokazał 0,25 promila alkoholu. 73-latek został skontrolowany na ulicy Sienkiewicza tuż przed godziną 22.00.

Zbliżoną ilość alkoholu w swoim organizmie miał kierowca skody. Był nim 57-letni katowiczanin. Za jazdę po spożyciu alkoholu grozi mu areszt lub grzywna i utrata prawa jazdy na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

Zostały także przeprowadzone czynności w sprawie kierowania w stanie nietrzeźwości przez 21-letniego kierowcy marcedesa. O jego brawurowej jeździe powiadomili policjantów mieszkańcy. Mężczyzna przekraczał znacznie dozwoloną prędkość, a jego zachowanie podczas rozmowy z mieszkańcami wzbudziła u nich podejrzenia, że jest nietrzeźwy bądź pod wpływem narkotyków. Aby to sprawdzić, wezwali patrol Policji. 21-latek był wtedy w domu. Mundurowi zbadali jego stan trzeźwości- wynik wskazywał blisko 1,3 promila. Mężczyzna tłumaczył się, że wypił alkohol dopiero w domu. Została mu pobrana krew do dalszych badań.

Apel Policji

Policjanci apelują o jazdę bez promili. To od odpowiedzialności kierujących w dużej mierze zależy bezpieczeństwo na drogach. Wypiłeś-nie jedź. Prosta zasada, dzięki której można uniknąć tragedii i kłopotów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.