Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Uroczyste obchody Święta Policji w Siemianowicach Śląskich. Zobacz, co się działo!

  • Dodano: 2023-07-05 12:00

Święto Policji to data szczególna dla wszystkich funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji.

Uroczystość ta, dla siemianowickich stróżów prawa, odbyła się w Parku Tradycji i została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Pana Rafała Piecha. W uroczystej zbiórce jako gość honorowy udział wziął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mariusz Krzystyniak.

Siemianowice Śląskie świętują Dzień Policji

4 lipca w Parku Tradycji odbyła się uroczysta zbiórka siemianowickich stróżów prawa z okazji Święta Policji. Rozpoczęła się złożeniem meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariuszowi Krzystyniakowi przez dowódcę uroczystości podinsp. Emiliana Klimasa. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych na służbie funkcjonariuszy Policji oraz zmarłych na skutek zarażenia wirusem SARS-COV-2, w tym szczególnie ku pamięci naszego policjanta asp. Roberta Kotuły.

Następnie gospodarz uroczystości, Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich mł.insp. Waldemar Wierzycki, przywitał zaproszonych gości, policjantów, policjantki, pracowników komendy oraz rodziny i osoby bliskie mundurowym. Złożył serdeczne życzenia policjantkom, policjantom oraz pracownikom Policji, dziękując za codzienną służbę oraz zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych. Pan Komendant podziękował również przedstawicielom władz samorządowych za współpracę oraz instytucjom wspierającym pracę naszych policjantów. W trakcie przemówienia zaprezentowany został film, w którym role główne przypadły siemianowickim przedszkolakom. Milusińscy opowiadali co wiedzą o służbie policjanta i złożyli mundurowym z okazji ich święta życzenia. I tak dzięki nim mogliśmy się dowiedzieć, że jesteśmy jak rycerze, którzy chronią miasto przed złem i że bardzo darzą nas sympatią.

Mianowanie na wyższe stopnie służbowe

Następnie odbyła się część okolicznościowa, podczas której odczytano wyciągi z rozkazów o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe w korpusach oficerskim, aspiranckim, podoficerskim i posterunkowych. W tym roku 40 spośród 157 policjantów naszej komendy otrzymało takie nominacje.

Przy okazji naszego Święta nie sposób było nie podziękować za okazywane wsparcie, włożony trud i zaangażowanie w funkcjonowanie naszej komendy urzędnikom korpusu cywilnego i pracownikom Policji. Prezydent Miasta ufundował z tej okazji upominki, które razem z listami gratulacyjnymi wręczyła w jego imieniu II Zastępca Prezydenta Miasta Pani Beata Gałecka wspólnie z Komendantem mł.insp. Waldemarem Wierzyckim.

Wyróżnienia i podziękowania dla policjantów w Siemianowicach

Kolejnym podniosłym momentem podczas uroczystości było wręczenie listu gratulacyjnego przez Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich za długoletnią pracę i decyzję o przejściu na emeryturę pracownika komendy Pana Leona Szudygi. Życzenia i gratulacje zostały także złożone przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusza Krzystyniaka. Pan Leon Szudyga przez 36 lat i 7 miesięcy był zatrudniony w siemianowickiej komendzie na stanowisku mechanika samochodowego. Dzięki niemu tabor był sprawny, a usterki usuwane błyskawicznie. Po przepracowaniu 50 lat i 9 miesięcy podjął decyzję o przejściu na zasłużoną emeryturę. Taki staż pracy zasługuje na szczególne uznanie.

Miłym akcentem było uhonorowanie gospodarza uroczystości mł.insp. Waldemara Wierzyckiego przez prezes Koła nr 31 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Siemianowicach Śląskich medalem z okazji 30-lecia utworzenia Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Katowicach oraz wręczenie pamiątkowego grawertonu przez wiceprezesa Pana Michała Szynola.

Po uroczystych wręczeniach głos zabrała II Zastępca Prezydenta Miasta Pani Beata Gałecka, Prokurator Rejonowy w Siemianowicach Śląskich Pani Beata Cedzyńska oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak.

Splendoru całej uroczystej zbiórce dodawała wyśmienita orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod kierownictwem tamburmajora asp. Daniela Grodzińskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również