Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Włamywacze namierzeni przez kryminalnych

  • Dodano: 2018-01-17 11:00

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19-lat, którzy dwukrotnie włamali się do tego samego mieszkania.

Za pierwszym razem część skradzionego łupu udało się odzyskać, ponieważ sprawcy ukryli go na strychu. Wtedy mundurowi nie znali jeszcze personaliów złodziei. Zuchwałość włamywaczy spowodowała, że zostawili oni ślady, na trop których wpadli kryminalni. Kolejnym sukcesem stróżów prawa było odzyskanie skradzionego mienia.

Pod koniec stycznia policjanci zostali powiadomieniu o włamaniu do jednego z mieszkań w centrum miasta. Złodzieje wyważyli drzwi wejściowe i ukradli sprzęt rtv, agd oraz gotówkę. Najwidoczniej coś musiało przeszkodzić przestępcom w wyniesieniu łupu, ponieważ ukryli go na strychu, gdzie odnalazł je pokrzywdzony. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady.

Dosłownie za parę dni mundurowi znowu otrzymali informację, że ponownie ktoś włamał się do tego mieszkania. Sposób działania był identyczny jak poprzednio. Tym razem znowu skradziono sprzęt rtv. Policjanci szczegółowo przyjrzeli się tej sprawie i trafili na pewien ślad. Podjęty trop skierował ich podejrzenia na dwóch młodych siemianowiczaninów. Już następnego dnia 19-latkowie zostali zatrzymani. Kryminalni odzyskali w całości skradzione mienie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty za popełnione włamania, do których się przyznali. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet 10 lat więzienia.