Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Wpadli na kradzieży kabli telekomunikacyjnych

  • Dodano: 2020-07-23 06:15, aktualizacja: 2020-07-22 10:20

O pechu może mówić 2 złodziei, którzy zostali złapani przez policyjnych wywiadowców na gorącym uczynku. Mężczyźni "pracowali" właśnie nad tym, żeby dostać się do studzienki telekomunikacyjnej, skąd chcieli ukraść kable.

Policjanci podczas patrolowania ulicy Budowlanej zauważyli dwóch mężczyzn, którzy chcieli otworzyć studzienkę telekomunikacyjną. W środku niej były przewody sieciowe. Złodziejami okazali się mieszkańcy naszego miasta w wieku 37-lat i 39-lat. Starszy z mężczyzn próbował uciec. Został jednak dogoniony przez policjanta i zatrzymany. Naruszył on nietykalność cielesną funkcjonariusza, którego wielokrotnie uderzał po ciele.

Obaj trafili do policyjnego aresztu. Oprócz zarzutu za usiłowanie kradzieży, na której zostali przyłapani, usłyszeli również zarzuty za kradzieże takich kabli, do których dochodziło wcześniej w tym miejscu. Starszy z zatrzymanych dodatkowo poniesie odpowiedzialność karną za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Za kradzież kabli telekomunikacyjnych grozi kara nawet 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również