Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Wymieniamy książki razem ze Śląskimi Blogerami Książkowymi

  • Dodano: 2021-08-09 06:30, aktualizacja: 2021-08-08 22:28

Już dziś Urząd Miasta zaprasza na wymiankę książek, razem ze Śląskimi Blogerami Książkowymi.

Będzie to jedna z atrakcji Bibliofestu, który odbędzie się 4 września (sobota) w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Anny Szaneckiej. ŚBK to grupa pasjonatów, która za cel obrała sobie promocję literatury i czytelnictwa na Śląsku. Działają od roku 2013, inicjując i angażując się w różne ciekawe czytelnicze akcje, bo słowo pisane to ich pasja i miłość! W czasie trwania imprezy będziecie mogli odświeżyć swoją domową Biblioteczkę!

Oto najważniejsze zasady wymiany:

  1. "Ile przynosisz, tyle wynosisz” to główna zasada akcji.
  2. Książki wymieniamy w trzech kategoriach (ze względu na datę wydania książki): I kategoria to roczniki 2010 – 2015, II kategoria to roczniki 2016 – 2021, III kategoria to książki dziecięce (8+) i młodzieżowe wydane w latach 2010-2021.
  3. Wymieniamy tylko beletrystykę dla dorosłych oraz dla młodzieży. Nie przyjmujemy poezji, książek dołączonych jako gratisy do czasopism, harlequinów, podręczników, poradników, komiksów itp. Przyniesione książki powinny być w dobrym stanie.
  4. Wymiana odbywa się „z ręki do ręki” – jeśli zainteresuje nas dana pozycja na stoliku z danej kategorii, to wymieniamy ją na własne książki z tej samej kategorii (decyduje rok wydania).
  5. Książki wydawane w seriach, gdzie niektóre tytuły pojawiają się w dwóch częściach, przyjmujemy tylko i wyłącznie wtedy, jeśli ktoś przyniesie obie części. Jest to liczone jako jedna książka do wymiany.
  6. Wraz z oddaniem książek na wymianę, uczestnik traci do nich prawo i nie może domagać się ich zwrotu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również