Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Wypoczynek dzieci w DK Chemik rozpoczęty

  • Dodano: 2022-07-12 07:00, aktualizacja: 2022-07-11 23:05

4 lipca rano, w Domu Kultury "CHEMIK" rozpoczął się wypoczynek dzieci "Z KULTURĄ na wakacjach – kreatywne zajęcia kulturalne dla najmłodszych” organizowane przez Stowarzyszenie NASZ DOM oraz Siemianowicką Spółdzielnię Mieszkaniową.

W zajęciach bierze udział 30 uczestników w wieku szkolnym (7-12 lat) z terenu całego miasta.

Po załatwieniu formalności, zapoznaniu się z regulaminem oraz pogadance Policji na temat "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" rozpoczęły się gry i zabawy, mające na celu integrację dzieci i młodzieży.

Podczas minionego tygodnia dzieci miały możliwość gościć w Siemianowickim Centrum Kultury – Parku Tradycji, gdzie wyświetlana była bajka pt. „Dolina paproci II”. Po bajce był czas na zwiedzenie muzeum z eksponatami o wieloletnich górniczych tradycjach naszego miasta. Odwiedzili również zaprzyjaźnione SCK Jarzębina gdzie również była okazja zobaczyć bajkę pt. „Rio”.

Czwartki przeznaczone są na wycieczki piesze i autokarowe tym razem wybraliśmy się do nowo otwartego Planetarium, które zrobiło ogromne wrażenie na naszych milusińskich. Ostatni dzień tygodnia to Pływalnia Miejska, boisko oraz plac zabaw.

Wypoczynek jest dofinansowany przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również