Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Wzór do naśladowania mieszka w Siemianowicach. Sukces młodego strażaka

  • Dodano: 2022-10-25 06:15, aktualizacja: 2022-10-24 20:41

Znakomicie zaprezentował się reprezentant siemianowickiej Ochotniczej Straży Pożarnej – jedenastoletni Michał Wilk podczas 44 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom, organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, który odbył się w Milczu.

Sukces młodego siemianowiczanina

Młody siemianowicki strażak był bezkonkurencyjny, przechodząc przez kwalifikacje miejskie, powiatowe i wojewódzkie Turnieju Wiedzy Pożarniczej, by ostatecznie reprezentować Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Ochotniczej Straży Pożarnej (należącej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego), jak i miasto Siemianowice Śląskie w finale ogólnopolskim.

Tam Michał Wilk – na co dzień uczeń siemianowickiej Szkoły Podstawowej Nr 4, również okazał się najlepszy, co jest ogromnym sukcesem dla niego, jak i dla siemianowickiej jednostki OSP KSRG. W minionym tygodniu, w Ratuszu Sekretarz Miasta Adam Skowronek, w imieniu Prezydenta Miasta, uhonorował młodego siemianowiczanina, któremu towarzyszyła mama – Dorota Wilk.

Podczas spotkania, w którym udział wzięli również: naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego – Michał Czaja oraz naczelnik Wydziału Kultury i Sportu – Krzysztof Nos, Michał opowiadał o poszczególnych etapach konkursu, o emocjach towarzyszących mu podczas rywalizacji, radości z wygranej oraz o swojej pożarniczej pasji.

Jak podkreślała mama młodego siemianowiczanina, Michał od najmłodszych lat marzył by zostać w przyszłości strażakiem i konsekwentnie dąży do tego celu. Od zawsze ulubione filmy były te o tematyce strażackiej, zabawki i klocki również nawiązywały do jego pasji, a dzięki możliwości udziału w zajęciach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Siemianowicach Śląskich może swoje marzenia realizować.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również