Wiadomości z Siemianowic Śląskich

"Z Korfantym na Ty, czyli Historyczny Piknik z Biblioteką" przeszedł do historii!

  • Dodano: 2023-05-18 07:00, aktualizacja: 2023-05-17 20:33

13 maja w gościnnych progach Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Jordana, odbył się Historyczny Piknik z Biblioteką.

Co działo się podczas pikniku?

Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, m.in.: Stowarzyszenie Rekontrukcji Historycznej „73 Pułk Piechoty z Katowic”, którego członkowie opowiedzieli o swojej grupie i umundurowaniu, ale także zaprezentowali działoczyny armaty Bofors – było głośno i widowiskowo!

Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach kowalstwa z Kuźnią Mordoru – własnoręczne wykonanie broni było nie lada atrakcją. Było gorąco! Kolejkom nie było końca. Na najmłodszych czekały także animacje: warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, nie mogło zabraknąć waty cukrowej i popcornu! Zaprosiliśmy także wszystkich moli książkowych na kiermasz książek, gdzie czekały na Was same perełki.

Z pokazem pierwszej pomocy wystąpili harcerze z Hufca ZHP Siemianowice Śląskie. Po tych wszystkich atrakcjach czekała pyszna grochówka z najprawdziwszej kuchni polowej.

Sobotnie wydarzenie było też okazją by uczcić nie tylko urodziny Wojciecha Korfantego, ale także Biblioteki, która w tym roku świętuje swój jubileusz 75-lecia istnienia. Były zatem podziękowania oraz życzenia od Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, które przekazała na ręce pani Dyrektor Pani Beata Gałecka – Druga Zastępca Prezydenta Miasta.

"Z Korfantym na Ty, czyli Historyczny Piknik z Biblioteką" przeszedł do historii! / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również