Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Zakochana Europa w Matei. Dzień Europejski w Liceum im. Matejki

  • Dodano: 2023-02-16 07:00, aktualizacja: 2023-02-16 08:31

W poniedziałek 13 lutego, czyli w przeddzień popularnego święta zakochanych, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich obchodziło Dzień Europejski.

Dzień Europejski w Matejce

Celem tego szkolnego wydarzenia jest szeroko pojęta popularyzacja wiedzy na temat państw znajdujących się w Europie, przybliżenie kultur, tradycji i ciekawostek, a wszystko w barwnej i ciekawej formie prezentacji przygotowywanych przez klasy. Impreza ma w szkole wieloletnią tradycję; odbyła się nawet podczas lockdownu, co prawda zdalnie, ale za to był to cały Tydzień Europejski z codziennymi spotkaniami online dla chętnych i finałowym quizem. Tegoroczna edycja w oczywisty sposób (Walentynki) musiała nawiązywać do tradycji związanych z miłością, oświadczynami czy ślubem.

Klasy prezentowały także sławną parę z wylosowanego kraju. A to wszystko przeplatane było konkursem wiedzy o krajach, których języki nauczane są w II LO. Jak pokazał finał, dla niektórych Zjednoczone Królestwo, Niemcy, Włochy i Hiszpania nie mają prawie tajemnic. Nie dziwi też fakt, że na podium stanęli reprezentanci klas z rozszerzonym językiem angielskim: 1a, 3c oraz 4c. Na podium w prezentacjach klasowych stanęły: klasa 3b (1 miejsce), klasa 2c (2 miejsce) oraz klasa 1a (3 miejsce). Mieli też przyjemność gościć uczniów szkoły z Włoch IIS Guglielmotti z Civittavecchia oraz Arany Jnos Általnos Iskola és Gimnazium z Szazhalombattai, Węgry, którzy wraz z matejkowiczami realizują projekt Erasmus+; ich pobyt w Polsce rozpoczął się wprost śpiewająco, ponieważ w wchodząc na salę gimnastyczną akurat trafili na przerywnik muzyczny, kiedy wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej z zapałem odtwarzali „Perfect” Eda Sheerana. A to dopiero początek ich przygody z Erasmusem i Mateją, bo w kolejne dni czeka ich oraz towarzyszących im Matejkowiczów masa niezwykłych zadań, warsztatów czy wyjazdów. Jaki poniedziałek, taki cały tydzień. Ten w Matei będzie na pewno udany.

Zakochana Europa w Matei. Dzień Europejski w Liceum im. Matejki / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również