Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Zarzuty za czynną napaść na interweniujących policjantów

  • Dodano: 2022-07-05 07:00, aktualizacja: 2022-07-04 21:44

Siemianowiccy mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ich zaatakowali w trakcie interwencji. Policjanci zostali wezwani na pomoc przez kobietę pobitą w mieszkaniu przez swojego partnera.

Znieważenie i czynna napaść

W nocy policjanci zostali wezwani przez kobietę, którą pobił partner. Gdy mundurowi weszli do ich mieszkania, mężczyzna leżał pijany w łóżku. Na widok mundurowych zrobił się bardzo agresywny, wyzywał ich i nie reagował na wydawane polecenia. 43-latek został zatrzymany pod zarzutem pobicia partnerki. W związku z obrażeniami, jakie posiadała kobieta, koniecznym było wezwanie pogotowia ratunkowego, które udzieliło jej niezbędnej pomocy. Jeden ze znajomych agresora próbował wejść do karetki i pomimo poleceń policjantów, ciągle utrudniał wykonywane czynności.

W pewnym momencie pobiegł do budynku, próbując zwołać pomoc, w celu zaatakowania stróżów prawa. Razem ze swoim o 2 lata młodszym kolegą zadawali ciosy interweniującym policjantom. Policjanci zastosowali środki przymusu bezpośredniego i zatrzymali 38 oraz 36-latka. Wspólnie z wcześniej zatrzymanym 43-latkiem, cała nietrzeźwa trójka trafiła na dalszą część nocy do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego, zatrzymani siemianowiczanie zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. 38 i 36-latek poniosą odpowiedzialność karną za czynną napaść na policjantów i razem z 43-latkiem dodatkowo za zmuszanie mundurowych do odstąpienia od wykonywanych czynności służbowych i ich znieważanie. Najstarszy z mężczyzn usłyszał także zarzut za pobicie swojej partnerki i kierowanie wobec niej gróźb karalnych. Za popełnione przestępstwa grozi mu surowsza kara, gdyż dopuścił się ich w tak zwanej recydywie. Wszyscy muszą stawiać się teraz na policyjne dozory, a 43-latek ponadto ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania z nią. Za czynną napaść na policjantów grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również