Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Złodziej zasypany węglem, po tym jak chciał go ukraść

  • Dodano: 2018-03-13 07:45, aktualizacja: 2018-03-13 07:33

Dwóch mężczyzn z jadącego pociągu chciało ukraść węgiel. Ich plan mógłby się udać, gdyby nie fakt, że jeden z nich został przysypany węglem wylatującym z wagonów. 20-latek i o rok od niego młodszy kompan zostali zatrzymani.

Na całe szczęście żadnemu z nich nic się nie stało. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Poniosą odpowiedzialność karną za usiłowanie kradzieży. Na tym jednak się nie skończyło. Śledczy zgromadzili dowody w sprawach o włamania przeciwko 20-latkowi.

W sobotę popołudniu dyżurny siemianowickiej komendy został powiadomiony o tym, że na szlaku kolejowym jedna z osób, która otwarła wagony przejeżdżającego pociągu, została przysypana przez wylatujący z nich węgiel. Na miejscu straż pożarna wydobyła złodzieja i trafił on w ręce policjantów. Pod zarzutem usiłowania kradzieży opału został zatrzymany również jego kompan. 20 i 19-latek na całe szczęście nie ponieśli żadnych poważnych obrażeń. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że starszy z młodzieńców jest w zainteresowaniu mundurowych do różnych włamań. Dlatego oprócz zarzutu usiłowania kradzieży węgla ze swoim wspólnikiem, usłyszał dodatkowe zarzuty do wcześniejszych kradzieży z włamaniem.

Część zrabowanego mienia została odzyskana przez stróżów prawa. Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy z całą pewnością spotkają się jeszcze z podejrzanymi. Kradzież z włamaniem jest zagrożona karą nawet do 10 lat więzienia. O połowę mniejszy wymiar kary jest przewidziany za przestępstwo kradzieży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również