Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Chillery wynajem - co warto wiedzieć?

  • Dodano: 2020-05-29 09:15

Chillery należą do grupy urządzeń, które są potrzebne w przemyśle do prawidłowego przebiegu wielu procesów przemysłowych. Niektóre firmy nie mogą wręcz prawidłowo funkcjonować bez nich na co dzień. W jaki więc sposób mogą one się w niego wyposażyć?

 

Chiller – co to takiego?

Chiller to nic innego jak agregat chłodniczy. Urządzenie to jest wyposażone w specjalne układy chłodzenia, dzięki którym możliwe jest chłodzenie płynu procesowego i osuszanie powietrza. Sprawdzają się zarówno w obiektach komercyjnych, jak i przemysłowych. Producenci wiedząc o różnorodnym zastosowaniu tych urządzeń przygotowali ich rozmaite wersje. Na rynku znajdziemy chociażby agregaty absorpcyjne, skraplające, czy wody lodowej. Ich budowa jest bardzo do siebie zbliżona. Nie będziemy więc mieli problemów ze znalezieniem części wspólnych. Mamy tu na myśli chociażby parownik, zawór rozprężny, skraplacz, czy sprężarkę. Działanie chillera opiera się na cyklu.

Chillery – czy wynajem jest opłacalny?

Cykl działania chillera zaczyna się w parowniku, gdzie czynnik pobiera energię cieplną od produktów znajdujących się w komorze. Kiedy dojdzie do parowania to czynnik zostaje zassany przez agregat. Dzięki temu będzie on mógł trafić do skraplacza, w którym odda nagromadzoną energię. Po tym wszystkim może on wrócić do parownika. Chillery to urządzenia, które nie należą do najtańszych. Na szczęście firmy nie są skazane na zakup nowych agregatów. W naszym kraju funkcjonują przedsiębiorstwa, które oferują wynajem chillerów. Znajdziesz je np. w tym miejscu https://www.ras-agregaty.pl/wynajem-chillerow/. Takie rozwiązanie pozwala znacznie ograniczyć koszty wymiany zepsutych urządzeń. Chillery oferowane na wynajem pochodzą od renomowanych producentów i są w pełni sprawne. Firmy oferują także pomoc w doborze czy montaż. Dzięki czemu możemy być spokojni o ich prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli więc Twoja firma nie chce kupować nowych urządzeń, to wynajem chillerów będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie musimy wówczas martwić się o przestoje na produkcji i związane z tym ogromne straty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.