Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Czy zakupy spożywcze do domu można zrobić przez internet? Jak najbardziej!

  • Dodano: 2022-10-10 06:45, aktualizacja: 2022-10-10 07:10

Zakupy spożywcze do domu zwykle kojarzą się z koniecznością udania się do stacjonarnego sklepu, stania w kolejce i noszenia ciężkich toreb. Na szczęście rozwój technologii już dziś ułatwia wykonywanie tego codziennego obowiązku. Zamiast kupować artykuły żywnościowe w tradycyjny sposób, wystarczy skorzystać z aplikacji mobilnej InPost Fresh.

Ile czasu trwają internetowe zakupy spożywcze do domu?

Zakupy online trwają krócej niż tradycyjne. Jedna z przyczyn jest prozaiczna, a mianowicie nie trzeba iść lub jechać do sklepu, a potem z niego wracać. Mniej czasu spędza się także na wyszukiwaniu kolejnych produktów. Zamiast chodzić między kolejnymi regałami, wystarczy zrobić zakupy spożywcze do domu za pomocą smartfona lub tabletu, używając do tego np. aplikacji InPost Fresh. Potrzebne na co dzień produkty kurier przywiezie prosto pod drzwi.

Dzięki zakupom spożywczym online nie ma już potrzeby stania w kolejkach. Bywa to uciążliwe nawet w dni powszednie. W szczególnie gorących okresach, czyli tuż przed świętami państwowymi i religijnymi, zakupy stają się jeszcze trudniejsze. Osoby korzystające z wygodnych zakupów internetowych oczekują jedynie kuriera z dostawą.

Co jeszcze dają internetowe zakupy spożywcze do domu?

Krótszy czas robienia internetowych zakupów spożywczych do domu przekłada się też na większą ilość pieniędzy w portfelu. Zjawisko brania z półek dodatkowych, nieplanowanych towarów dotyczy bardzo wielu osób. Korzystanie z aplikacji mobilnej InPost Fresh wiąże się z wybieraniem dokładnie tych towarów, które są potrzebne. Dzięki temu marnuje się mniej jedzenia.

Zakupy spożywcze do domu to świetny sposób na próbowanie nowych rzeczy. Dany produkt nie zawsze dostępny jest w pobliskich supermarketach. W sklepach internetowych klient ma dostęp do całego asortymentu sieci marketów. Jest to też dobra okazja do poznania nowych artykułów spożywczych.

W domowym zaciszu łatwiej też sprawdzić, czy upatrzony produkt wart jest zakupu. Opinie innych klientów i porównanie cen to więc kolejna metoda oszczędzania pieniędzy. W sklepie stacjonarnym nie zawsze jest to możliwe. Pobieżne przeglądanie internetu z koszykiem w drugiej ręce nie sprzyja podejmowaniu decyzji. W sklepach, w których towar podaje sprzedawca, jest to jeszcze trudniejsze.

Dzięki internetowym zakupom spożywczym z użyciem np. aplikacji InPost Fresh nie trzeba wychodzić z domu. Osoby chore, zamiast narażać się na pogorszenie stanu zdrowia, mogą więc kupić wszystko, czego potrzebują, nie wychodząc z łóżka. Handel online to także szansa dla osób starszych lub niepełnosprawnych.

Zakupy spożywcze do domu – aplikacja InPost Fresh

Zalety zakupów spożywczych online można sprawdzić, pobierając aplikację InPost Fresh. Działa on na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony i tablety. Istnieją dwie wersje aplikacji – na system operacyjny Android oraz na iOS. Dzięki temu działa ona na wszystkich współczesnych smartfonach.

Interfejs InPost Fresh został uproszczony na tyle, by był maksymalnie intuicyjny. Do zrobienia zakupów wystarczy tylko kilka kroków. Po wyborze adresu dostawy i marketu można przejść do wybierania produktów. Znajdywanie ich w aplikacji ułatwia pogrupowanie asortymentu na kategorie. W razie potrzeby można skorzystać z wyszukiwarki.

Na koniec pozostaje już tylko wybrać czas dostarczenia zamówienia i rodzaj płatności. Dostępne formy zapłaty to m.in. karta lub BLIK. Sam towar przewożony jest w samochodach z chłodniami. Daje to gwarancję, że zamówione produkty przyjadą w nienaruszonym stanie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.