Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Głowa manekina: jak prawidłowo wyeksponować dodatki?

  • Dodano: 2020-02-03 16:00

Witryna jest jednym z najważniejszych miejsc w każdym sklepie. Przede wszystkim umożliwia ukazanie części asortymentu, ale jest też jego wizytówką. To, czy wystawa jest schludna i estetyczna ma wielki wpływ na to, czy zachęcimy potencjalnych klientów do wejścia do środka. Podpowiadamy, jak wykorzystać głowy manekinów do aranżacji witryny.

Gdzie sprawdzi się głowa manekina?

Głowy manekinów należą do najbardziej uniwersalnych ekspozytorów, a to dlatego, że w większości sklepów z odzieżą czy biżuterią sprzedaje się również nakrycia głowy czy akcesoria, takie jak biżuteria. Manekiny-głowy można wykorzystywać jako jedyny rodzaj manekinów w sklepach, w których np. czapki i kapelusze stanowią cały asortyment, ale mogą również uzupełniać wystrój każdego innego sklepu. Częstą praktyką jest na przykład ustawianie manekinów przedstawiających całą ludzką postać na witrynie, a głowy manekinów wstawia się do wnętrza sklepu, by prezentowały np. czapki czy okulary przeciwsłoneczne.

Abstrakcyjna czy realistyczna głowa manekina?

Dość trudnym wyborem, przed jakim stoją osoby odpowiedzialne za ekspozycję towarów jest decyzja o rodzaju manekinów. Zarówno manekiny abstrakcyjne, jak i realistyczne mają swoje zalety i wady – czym się więc kierować przy doborze?

Jeżeli sklep jest już wyposażony w manekiny, to dobrze, by głowy manekinów były wykonane w tym samym stylu – najlepiej, by były z tej samej serii, ale to oczywiście nie zawsze jest możliwe.

Realistyczne manekiny świetnie sprawdzają się w sieciówkach, sklepach sportowych czy z odzieżą roboczą – czyli tam, gdzie sprzedawane są dobrej jakości ubrania dla masowego odbiorcy. Głowa manekina w takim miejscu również powinna więc być realistyczna, by wpasować się w konwencję.

Z kolei w bardziej ekskluzywnych butikach często wybiera się dobrej jakości manekiny abstrakcyjne, i pasujące do kompletu ekspozytory-głowy. Warto zobaczyć różne modele na stronach producentów, np. tu: https://sklep.moremannequins.pl/ekspozytory-glowy.84. Dobierając manekiny zwracajmy uwagę nie tylko na wygląd, ale też zastosowane materiały i jakość wykonania – jest to inwestycja na lata, więc powinna być przemyślana.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.