Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kolagen rybi - co powinnaś o nim wiedzieć? Sprawdzamy!

  • Dodano: 2020-06-03 12:30

Do tej pory wyodrębniono i opisano ponad 20 rodzajów kolagenu. W naszej skórze obecne są jednak tylko dwa jego typy. Główny to Typ I, z kolei podczas gojenia się ran i tworzenia blizn wytwarzany jest kolagen Typ III, który w późniejszym czasie również zostaje przebudowany na Typ I.

 

Kolagen – etapy

Kolagen jest niezwykle istotny dla wyglądu skóry. To dzięki niemu skóra jest elastyczna. W momencie gdy kończą się jego możliwości wytrzymałościowe zaczynają pojawiać się rozstępy. Warto zauważyć, że w organizmie cały czas zachodzą procesy niszczenia i odbudowy. Właśnie podczas nich nieustannie wytwarzany jest nowy kolagen. Niestety już po 25 roku życia procesy te zaczynają ulegać zmianom. Po krótkim okresie harmonii kiedy to ubywa i pojawia się tyle samo kolagenu przychodzi okres spowolnienia jego produkcji. Przyjmuje się, że organizm traci średnio 1% kolagenu rocznie. Zaznaczyć tu trzeba, że jest to utrata nie tylko jego ilości, ale również jakości. Na skutek tych zmian skóra zaczyna tracić swoją elastyczność i jędrność. Pojawiają się pierwsze zmarszczki. Skóra może zrobić się także wiotka. Kolejny przełom w produkcji kolagenu następuje po 30 roku życia. Wówczas znacznie więcej go ubywa niż przybywa. W efekcie mikrouszkodzenia nie są już tak szybko naprawiane.

Kolagen rybi – czy to dobry wybór?

Dzisiejsza kosmetologia tak jak medycyna cały czas się intensywnie rozwija. W związku z tym nie powinien dziwić fakt, iż można dopomóc organizmowi. Mowa tutaj o suplementacji kolagenu. Warto jednak wybierać mądrze, ponieważ tylko właściwy może mieć realny wpływ na wygląd skóry. Kapsułki, tabletki, w proszku, tutaj akurat forma podania nie ma większego znaczenia. Najważniejsze jest to by przyjmowany w suplemencie kolagen był jak najbardziej zbliżony do tego, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Takim jest kolagen rybi, który można kupić np. na stronie https://kobiece-kosmetyki.pl/. To właśnie on dzięki swojej budowie jest łatwo przyswajalny przez organizm człowieka. Co więcej, mogą go stosować praktycznie wszyscy, którzy tego potrzebują. Poleca się go osobom zmagającym się z problemem trądziku i wyprysków, a także kobietom w okresie menopauzy. Udowodniono także, że jego przyjmowanie zwiększa elastyczność, jak i jędrność skóry.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.