Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Koparki w Atlas Poland

  • Dodano: 2019-10-17 13:00, aktualizacja: 2020-06-02 10:05

Firma Atlas Poland jest liderem wśród firm zajmujących się dostarczaniem i serwisem maszyn budowlanych i koparek. Doświadczenie zbieramy każdego dnia od ponad 15 lat, dlatego możemy świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie.

Na rynku wyróżnia nas przede wszystkim rzetelność pracy i pełny profesjonalizm. Tworzymy zgrany team, który składa się z najlepiej wykwalifikowanych pracowników, którzy doskonale znają się na swojej pracy.

Atlas Poland to synonim renomy i pasji. W naszej ofercie znajdziesz szeroki asortyment różnego rodzaju koparek. Jesteśmy jedynym autoryzowanym liderem ATLAS GmBH, ATLAS KOMPAKT, WEYCOR, TANA, SANY, KINSHOFER, ING. Bonfiglioli, Willibald a także SMP na polskim rynku.

Szeroka oferta koparek.

Nasza oferta jest bardzo szeroka. Oferujemy różnorodny sprzęt, który świetnie sprawdza się w kolejnictwie, różnego rodzaju gałęziach przemysłu a także w budownictwie.

Nie wyobrażamy sobie większych prac bez udziału koparek. U nas znajdą Państwo:

- koparki kołowe,

- koparki gąsienicowe,

- minikoparki.

Oferujemy dużą różnorodność sprzętu, dzięki czemu w niezwykle precyzyjny sposób wspólnie dobierzemy ten najbardziej odpowiedni do zadania, który stoi przed Państwem.

Koparki - niezbędny element w wielu pracach.

Wiele prac związanych z budową i naprawami nie może obejść się bez koparek. Koparki są maszynami specjalistycznymi, przeznaczonymi do robót ziemnych, których głównym zadaniem jest oddzielenie urobku i załadowania go do maszyn transportowych. Koparki mogą również pełnić funkcje przeładunkowe materiałów sypkich jak np. węgiel, piasek czy żwir. Nie tylko sama koparka jest niezwykle istotna, ale również osprzęt, który dopełnia i usprawnia pracę.

W pierwszej kolejności, należy zastanowić się w jaki sposób będą przebiegać prace naziemne i jaki osprzęt będzie najbardziej odpowiedni. Trzeba zastanowić się czy łyżka do koparki będzie elementem niezbędnym czy też należy zdecydować się np. na łyżkę skarpową czy też innego rodzaju łyżki. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, czy zasięg ramion koparki będzie wystarczająca, czy jednak lepiej będzie skorzystać z ramion dodatkowych typu long reach.

Dodatkowe systemy i osprzęt można w łatwy sposób zamontować i tym samym zwiększyć funkcjonalność koparki.

Koparki dwudrogowe.

Nasza firma ma na swoim koncie ogromny sukces. Jesteśmy pierwszą marką, w historii, która wyprodukowała koparkę dwudrogową. Otworzyliśmy nieznane dotąd drzwi, stając się pionierem. Jakość naszych maszyn jest na najwyższym, światowym poziomie, dzięki czemu staliśmy się niekwestionowanym liderem na rynku.

Praca na torowisku nie należy do najłatwiejszych. Zadania, które są do wykonania wymagają specjalistycznego sprzętu. Prace prowadzone i związane z utrzymaniem lub naprawami infrastruktury kolejowej są niezwykle precyzyjne. Tu wkraczają koparki dwudrogowe Atlas Poland.

Koparki dwudrogowe Atlas Poland  to gwarancja pełnego bezpieczeństwa pracowników wykonujących prace na torach. Wykonywanie tego rodzaju zadań absolutnie nie powinno zakłócać infrastruktury kolejowej i nie powinno zaburzać z reszta torów.

Każda z koparek spełnia niezbędne wymogi na poziomie europejskim związane z bezpieczeństwem. Maszyny charakteryzują się bezkolizyjnością i wysoką niezawodnością.

Koparki dwudrogowe wyposażone są w system Carsy. Gwarantuje on najbardziej optymalny docisk kół do szyn, dzięki czemu praca staje się jeszcze bardziej efektywna. Całość procesu i pracy sterowane są przy pomocy sterowania elektronicznego, który powinien znajdować się pod stałą i ścisłą kontrolą przynajmniej jednego doświadczonego pracownika. Siłą docisku kół może być regulowana zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem w danej chwili.w

Koparki dwudrogowe posiadają wbudowaną możliwość sterowania zaróno przednimi jak i tylnymi kołami, dzięki czemu koparka może idealnie wpasować się w tor co  w istotny sposób usprawnia przeprowadzenie prac.

W naszej ofercie znajdą Państwo koparkę dwudrogową 1604 ZW naszej produkcji. Koparka jest dopuszczona do poruszania się po torowisku przez Urząd Transportu Kolejowego.

Koparki kołowe i gąsienicowe.

Koparki kołowe są przeznaczone głównie do prac naziemnych wykonywanych w budownictwie i podczas wykopów. Tego rodzaju sprzęt łączy w sobie naprawdę dobre osiągi w połączeniu z pełną mobilnością dzięki kołom a nie gąsienicom. Zapewniają szybkie i pozbawione problemów wykonywanie zleceń.

W naszej ofercie posiadamy kilka koparek, które różnią się między sobą funkcjonalnością. Do zmiennych parametrów zaliczyć możemy:

- moc,

- długość wysięgnika,

- podwozie z napędem,

- podparcia,

- dodatkowe akcesoria.

Decydując się na koparkę kołową należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszym z nich jest podłoże, z którym będzie miał kontakt wybrany sprzęt. Kolejną ważną rzeczą jest rodzaj prac budowlanych, bowiem kopanie rowów i prace z fundamentami różnią się diametralnie od siebie. Niezwykle ważne jest, aby optymalnie dobrać moc koparki - jej udźwig a także długość wysięgnika.

Natomiast koparki gąsienicowe stosowane są niezwykle często przy pracach wyburzeniowych, wykopach pod fundamenty, pracach budowlanych i drogowych a także na składach materiałów. W przeciwieństwie do koparek kołowych, koparki gąsienicowe wyposażone są w gąsienice, które znacznie zwiększają mobilność i funkcjonalność sprzętu.

Koparki gąsienicowe nie są dostosowane do prac na torach, jednak istnieje możliwość ich dostosowania do tego typu prac. Dedykowane systemy można zamontować do podwozia jednak aby było to możliwe niezbędne są specjalnie wbudowane elementy.

W ofercie posiadamy różnego rodzaju wysięgniki jak np. łyżki, elektromagnesy czy też chwytaki, które gwarantują ogromną wielozadaniowość koparek.

Wiele modeli, które różnią się między sobą parametrami, umożliwia dobranie w najbardziej optymalny sposób konstrukcji do konkretnego problemu i zadania.

Koparki świetnie sprawdzą się do prac na skupie złomu czy też przy wycince. Są nieodłącznym elementem prac naziemnych związanych z budowa i wykopami.

Kompleksowość usług Atlas Poland.

Każdego dnia zabiegamy o jak najlepsze kontakty i stosunki partnerskie z wyłącznie najlepszymi przedsiębiorstwami z różnych, często zaskakujących branż, pomagając tym samym rozwiązywać trudności i problemy, które pojawiają się na każdym etapie realizacji projektu w ich codziennym funkcjonowaniu.

Zaawansowana technologia i zawiła specyfikacja mogą okazać się dosyć problematyczne. Jeśli nie są Państwo pewni co do wyboru odpowiedniej koparki, zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych profesjonalistów, którzy przybliżą specyfikację konkretnych modeli , a także wyjaśnią różnice w ich funkcjonowaniu. Dobrze dobrany sprzęt to nie tylko oszczędność pieniędzy i czasu ale również szybsza i bardziej efektywna praca.

Nasza firma skupia się na realnej pomocy, dlatego też oferujemy kompletne rozwiązania. Wspólnie z Państwem dobierzemy najbardziej odpowiedni sprzęt a także zapewniamy przejęcie pełnej odpowiedzialności za obsługę techniczną każdego z nich. Jeśli zastanawiają się Państwo nad najlepszym sposobem finansowania w tej kwestii również służymy swoim doradztwem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.