Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Montaż instalacji fotowoltaicznych - na czym polega?

  • Dodano: 2020-05-29 13:00

Fotowoltaika cieszy się w ostatnich czasach ogromną popularnością. To rozwiązanie, które pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd. Dlaczego jest to możliwe? W jaki sposób działa fotowoltaika?

 

Fotowoltaika – co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Pod tym terminem kryje się technologia umożliwiająca przechwytywanie promieni słonecznych i ich zamianę w energię elektryczną. Rozwiązanie to jest w stanie pokryć całkowicie roczne zapotrzebowanie gospodarstwa, co umożliwia uniezależnienie się od lokalnego dostawcy. Zakup fotowoltaiki jest poprzedzony wstępnym rozpoznaniem i analizą potrzeb. Na podstawie zużycia energii z poprzedniego roku ustala się moc instalacji. Ważne jest także jej umiejscowienie. System możemy zamontować na dachu, o ile konstrukcja wytrzyma takie obciążenie. Kwestię tę trzeba więc sprawdzić na wstępie. Producenci posiadają konstrukcje zarówno do dachów skośnych, jak i płaskich. Instalację fotowoltaiczną możemy też umieścić na ziemi. Wszystko zależy więc od naszych preferencji.

Montaż instalacji fotowoltaicznych – kto się tym zajmuje?

Skuteczna instalacja fotowoltaiczna to nie tylko taka, która ma odpowiednio dopasowaną do potrzeb moc. To także taka, która jest odpowiednio zamontowana. Jeśli chcemy dokonać montażu instalacji fotowoltaicznych na dachu, to powinniśmy zwrócić uwagę na to, by kąt nachylenia wynosił od 30° do 45°. Ważne jest także to, by panele fotowoltaiczne nie musiały omijać okien dachowych czy kominów. Dlatego najlepiej powierzyć montaż instalacji fotowoltaicznych specjalistom. Znajdziesz ich chociażby tutaj http://ozetechnologia.pl/95/montaz-instalacji-fotowoltaicznych-w-toruniu. Dobra i sprawdzona firma przeprowadzi nas przez wszystkie etapy projektu. Może nam także pomóc w zorganizowaniu funduszy na ten cel. Jeśli więc chcesz zainwestować w fotowoltaikę to skorzystaj z usług specjalistów. Wówczas nie będziesz żałował swojej decyzji. System ten zwraca się w ciągu pierwszych kilku lat użytkowania. Natomiast trwałość tego rozwiązania zapewni Ci spokój przez ponad dwadzieścia lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.