Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Moskitiery na drzwi balkonowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

  • Dodano: 2024-03-18 18:15, aktualizacja: 2024-03-20 21:07

Moskitiery zwykle kojarzone są z montowanymi na stałe w oknach siatkami zabezpieczającymi dom przed owadami. Warto jednak wiedzieć, że także drzwi balkonowe można zabezpieczyć moskitierą. Nie oznacza to rezygnacji z używania balkonu. Nowoczesne moskitiery można łatwo przesuwać. Nie wpływa to na ich szczelność i funkcjonalność.

Dlaczego moskitiera na drzwi balkonowe to dobra inwestycja?

O czym najbardziej marzymy po powrocie z pracy do domu? Oczywiście o spokoju! A co nam go latem zaburza najczęściej? Muszki, komary, osy i inne owady, które z niewiadomych powodów bardzo chętnie przychodzą do domów, chociaż nie jest to ich naturalne środowisko.

Nie ma lepszego sposobu na uniemożliwienie insektom wizyty w naszym salonie niż właśnie moskitiera na drzwi balkonowe w ofercie Karnix. Koniec z bzyczącymi i gryzącymi komarami, uciążliwymi pająkami czy niebezpiecznymi osami.

Moskitiera przyda się na pewno w domu, w którym są zwierzęta. W niektórych przypadkach łatwiej jest zamontować moskitierę plisowaną lub rolowaną w drzwiach balkonowych, niż osiatkować cały balkon.

Moskitiera plisowana na drzwi balkonowe sprawdzi się też na tarasie

Nazwa moskitiera plisowana na drzwi balkonowe mogłaby sugerować, że mamy do czynienia z produktem, który sprawdzi się tylko w budownictwie wielorodzinnym. Tymczasem tego typu moskitiery mają zastosowanie także na tarasach domów jednorodzinnych.

Masz duży salon i taras z podwójnymi drzwiami? Moskitiera plisowana na drzwi balkonowe – Karnix jest właśnie dla ciebie! Jej całkowita szerokość maksymalna to blisko pięć metrów, więc bez problemu poradzi sobie nawet z bardzo dużymi drzwiami. Oczywiście nie oznacza to, że nie można jej wybrać na mniejsze wejście. Tego typu moskitiery montuje się też na oknach. Funkcja przesuwania pozwala na odsunięcie moskitiery w razie potrzeby, np. do wygodnego mycia okien i framug.

Moskitiera rolowana na drzwi balkonowe – dyskrecja, którą pokochasz

Moskitiery na drzwi rolowane sposobem działania przypominają tradycyjne rolety w kasecie. Różnica zasadza się w kierunku rolowania. O ile w przypadku rolet jest to tradycyjny ruch z góry na dół, to moskitiery przesuwa się z boku na bok. Wizualizację można zobaczyć na stronie: https://www.karnix.pl/moskitiery-rolowane-drzwiowe.html

Gdy moskitiera nie jest używana, trafia do dyskretnej kasety i można nawet nie zauważyć, że została zamontowana. Warto tu podkreślić, że stelaż moskitiery nie wpływa w żaden sposób na estetykę budynku.

Rolowana czy plisowana – którą moskitierę wybrać?

Nie da się przedłożyć zalet jednego typu moskitier nad drugi. Obie mają swoje unikalne cechy i wybór powinien być podyktowany wygodą oraz dostępnym miejscem. Warto jedynie pamiętać, że na podwójne drzwi zdecydowanie poleca się moskitiery plisowane.

Oba typy robione są z cienkiej, ale mocnej siatki z włókna węglowego, co przekłada się na ich wysoką jakość oraz odporność na warunki termiczne. Nie ma potrzeby demontażu moskitier na zimę. Nie musimy się też obawiać wilgoci ani mrozu. W czasie deszczu jak najbardziej można używać moskitiery.

Jeśli masz już swój typ, koniecznie sprawdź, jak mierzyć moskitiery – Karnix. Ułatwi to złożenie zamówienia i da pewność, że produkt będzie idealnie dopasowany do rozmiaru drzwi i wnęki.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowane / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.