Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Olej roślinny - gdzie jest najczęściej stosowany?

  • Dodano: 2019-12-04 14:45

Naturalne surowce to najlepszy wybór dla każdego producenta artykułów spożywczych czy kosmetycznych. Szczególnie w czasach, gdy świadomość konsumencka rośnie i czytanie etykiet staje się czymś naturalnym. Jednymi z chętniej wykorzystywanych surowców są oleje roślinne.

Dlaczego stosujemy oleje roślinne?

Tego rodzaju surowce są bogate w rozmaite składniki odżywcze. Należą do nich chociażby nienasycone kwasy omega-3 i omega-6, a także witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Aby olej roślinny zachowywał pełnię właściwości, powinien być przechowywany w ciemnych butelkach i temperaturze nieprzekraczającej siedmiu stopni Celsjusza. Da nam to pewność, że nie uległ on zjełczeniu. Najlepiej jest, gdy zaopatrujemy się w małe butelki. Wówczas szybciej ją zużyjemy i będziemy mogli kupić nowy. Oleje roślinne występują w wielu odmianach. Pozyskiwane są z rozmaitych roślin. Człowiek wykorzystuje olej roślinny zarówno w kuchni, jak i kosmetologii. W pierwszym przypadku służą nam do smażenia potraw i przyrządzania sałatek. W tym celu stosujemy olej słonecznikowy czy rzepakowy. Ten drugi jest bardzo zdrowy i można go dodawać zarówno do sałatek, jak i podczas smażenia potraw. W Polsce popularnością cieszą się także inne odmiany oleju roślinnego. Najzdrowsza jest oliwa z oliwek, której odmiana extra virgin utrzymuje kwasowość na poziomie 0,08%. Polacy lubią także oleje z kuchni wschodniej. Mowa tu chociażby o oleju sezamowym. Zawiera on  witaminy z grupy B, A oraz E, a także przeciwutleniacze.

Olej roślinny w kosmetologii – gdzie go znajdziemy?

Do produkcji kosmetyków stosuje się natomiast oleje bogate w składniki odżywcze. W zależności od przeznaczenia kosmetyku wybiera się te, które wzmacniają działanie preparatu. W produktach kosmetycznych znajdziemy takie oleje roślinne jak arganowy, macadamia, migdałowy, jojoba, czy masło shea. Na tej stronie dowiesz się więcej na ten temat http://overlack.com.pl/produkty/branza-kosmetyczna/oleje-roslinne-masla-i-woski-naturalne/. Stosowanie produktów zawierających takie oleje roślinne jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Nie narażamy się bowiem na żadne uczulenia, czy wysypki. Naturalne preparaty zawierające olej roślinny pobudzają skórę do działania, nawilżają ją i regeneruje. W okresie zimowym np. masło shea zapewnia naszej cerze skuteczną ochronę przed nadmiernym wysuszeniem spowodowanym panującymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego właśnie wchodzi w skład takich produktów jak balsamy, kremy do twarzy, czy pomadki do ust. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy poszukiwać tego rodzaju preparatów.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.