Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Otwierasz warsztat samochodowy?

  • Dodano: 2018-11-19 12:45

Znasz się na samochodach, posiadasz odpowiednie wykształcenie i nosisz się z zamiarem otwarcia własnego zakładu samochodowego? Świetnie! To biznes, który w dzisiejszych czasach naprawdę się opłaci. Pamiętaj jednak, aby móc oferować profesjonalne usługi i przyciągnąć rzesze stałych klientów powinieneś zainwestować w profesjonalny sprzęt. Jaki? O tym poniżej!

Narzędzia to podstawa!
Odpowiednie narzędzia, takie jak klucze i to różnego rodzaju ( nasadowe, nimbusowe, do oleju, płasko – oczkowe, śrubokręty, szczypce) to podstawa, w każdym warsztacie samochodowym. Najlepiej kupić kilka zestawów. Oprócz narzędzi ręcznych nieodłączną częścią, w tego typu biznesie powinny być również podnośnik hydrauliczny lub dźwignik tłokowy. Oba umożliwiają bezpieczne podnoszenie samochodu. Do tego zestawu przydadzą się również tzw. kobyłki (pozwalają na umieszczenie na nich auta podczas wymiany tarcz, oleju czy np. klocków hamulcowych), ściągacz do sprężyn, tarcz oraz bębnów. No i oczywiście nie można zapomnieć o takich akcesoriach jak: smary, szmatki, rękawiczki czy papier ścierny.

Sprzęt diagnostyczny
W dobrym zakładzie samochodowym, oferującym profesjonalne usługi powinien znaleźć się również wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny, pozwalający na odczytanie kodów usterek, ich kasowanie, analizę spalin, podgląd parametrów samochodów podczas jazdy, aktywację lub dezaktywację różnych funkcji oraz wiele innych działań. Warto zatem zainwestować w profesjonalny interfejs i skaner diagnostyczny. Wydane pieniądze na pewno nie zostaną wyrzucone w błoto i szybko się zwrócą. Więcej odnośnie tego typu urządzeń można znaleźć na tej oto stronie ze sprzętem motoryzacyjnym https://smartmoto.pl/pol_m_Warsztat_Diagnostyka-samochodowa_Interfejsy-i-testery-diagnostyczne-1555470.html

Meble i jeszcze wiele innych rzeczy!
Ważne, aby w warsztacie samochodowym znalazły się również meble. Stołki, szafki czy regały powinny być solidne. Jeśli w swoich usługach masz do zaoferowania blacharkę, to niezbędna będzie również dobrej jakości spawarka MIG.

Z takim sprzętem, możesz spokojnie otwierać swój biznes. Kolejne narzędzia i urządzenia możesz dokupywać z biegiem czasu, poszerzając swoją ofertę, o kolejne usługi.