Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Serwery dedykowane w małym biznesie

  • Dodano: 2015-06-18 16:45

Warto przejrzeć internet w poszukiwaniu firmy hostingowej, która oferowałaby nam usługi najbardziej dla nas optymalne. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaką chcemy posiadać stronę internetową - to nierozerwalnie wiąże się z tym, jakiego serwera potrzebujemy. W ofercie firm są bowiem serwery, które będą dobrze funkcjonowały pod prostą firmową stroną, ale nie udźwigną ciężaru rozbudowanego sklepu internetowego (mowa tu o serwerach współdzielonych, które przeznaczone są głównie dla tych najprostszych witryn). Firma NetDC oferuje zarówno serwery współdzielone, VPS, jak i serwery dedykowane, a to wszystko z pełnym wsparcie technicznym, dostępnym codziennie przez cały rok.

A może dedyk?

Jeśli naprawdę zastanawiamy się nad założeniem strony internetowej dla naszego małego przedsiębiorstwa, musimy myśleć przyszłościowo. Tak, jesteśmy dopiero początkującą firmą, nie mamy jeszcze rozbudowanej bazy klientów ani współpracowników, jednak jeśli posiadamy fundusze na to, aby postawić stronę internetową, nie warto decydować się na serwer współdzielony. Dlaczego? Z czasem do naszej firmy zaczną zgłaszać się klienci, a co za tym idzie, nasza strona internetowa zacznie generować ruch - ten ruch może być tak duży, iż po chwili okaże się, że musimy zmienić usługę, to znaczy przenieść naszą stronę internetową na inny serwer, co z pewnością będzie wymagało trochę wysiłku. Jeśli więc faktycznie dopiero myślimy o założeniu strony czy sklepu internetowego, jednak jesteśmy nastawieni na sukces i wręcz mamy pewność tego, że z czasem nasze małe przedsiębiorstwo się rozrośnie, decyzja o wykupieniu serwera dedykowanego może zaoszczędzić nam kłopotu w przyszłości.

Warto pamiętać, że serwery dedykowane są właściwie na szczycie piramidy hostingu - dzięki temu, że są zarezerwowane dla jednego klienta (stąd ich nazwa), nie musimy się nimi dzielić, a przez to nie narażamy się na skutki działań innych użytkowników. Cała moc obliczeniowa serwera przeznaczona jest tylko dla nas, więc możemy korzystać z niej bez przeszkód oraz bez zamartwiania się o to, że nasza strona "zjada" za dużo danych, jak to byłoby w przypadku serwerów współdzielonych.

Serwery oferowane przez wspomnianą już firmę NetDC zlokalizowane są w Polsce, a konkretnie w Poznaniu. Dodatkowo wszystkie serwery dedykowane realizowane są w ciągu 60 minut, bez względu na czas, w którym zamówienie spłynęło do firmy. Oferta bazuje wyłącznie na najnowszych, sprawdzonych technologiach, dzięki czemu klient może mieć pewność, że wykupiony serwer będzie niezawodny, a strona internetowa nie "padnie" nawet podczas godzin szczytu, co przecież jest kluczowe dla pozyskania jak największej liczby klientów.

Jeśli nadal mamy jeszcze jakieś wątpliwości odnośnie tego, jaki hosting wybrać dla naszej strony internetowej, w podjęciu decyzji może pomóc nam ten artykuł: http://nf.pl/manager/jak-wybrac-dobry-hosting-dla-sklepu-internetowego,,49859,1.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.