Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Słodki bufet na weselu

  • Dodano: 2021-10-11 09:45

Przyjęcie weselne to ogromnie stresujące wydarzenie, do którego należy się odpowiednio wcześnie przygotować. Wiele par zastanawia się, jakie ciasta i tort zamówić tak, aby zapadły w pamięci gości weselnych na długo. Czy dobrym rozwiązaniem jest zamówienie słodkiego bufetu?

Co to jest słodki bufet?

Słodki bufet to coraz bardziej popularna forma urozmaicenia wesel. Jest to trend przybyły z USA, dający możliwość zaserwowania gościom czegoś innego aniżeli tradycyjne ciasto tj. szarlotka, sernik czy murzynek. Na słodkim stole znajdą się wykwintne mini-deserki, ptysie, babeczki subtelnie udekorowane, makaroniki, musy czekoladowe i panna cotty.  Ponadto rozmaite praliny, czekoladki czy trufle ucieszą podniebienie każdego łasucha. W słodkim bufecie nie może również zabraknąć fontanny czekoladowej. Wówczas dodatki tj. owoce, biszkopty, ciasteczka i pianki można samodzielnie zanurzać w płynącej czekoladzie. Goście będą zachwyceni i oczarowani.

A może bufet owocowy?

Przy organizacji przyjęcia weselnego warto pomyśleć o miłośnikach zdrowych, mniej kalorycznych przekąsek. Świetnym rozwiązaniem jest zorganizowanie owocowego bufetu, gdzie weselnicy będą mieli okazję skosztować owoce egzotyczne, m.in. marakuję, granata, melona czy papaję, przygotowując sobie przepyszną sałatkę.

Jakie przekąski dla dzieci?

Przy organizacji przyjęć weselnych należy pamiętać również o najmłodszych gościach i to właśnie z myślą o nich, warto przygotować słodki stół dla dzieci. Z pewnością będą zachwycone mając możliwość skosztowania wielobarwnych ciasteczek i lizaków a także fantazyjnie udekorowanych babeczek. Na stole dla dzieci można umieścić również kolorowe bezy, żelki oraz postawić owocowe koktajle.

Dlaczego warto zorganizować candy bar?

Organizacja słodkiego bufetu daje niesamowitą możliwość, aby dać się ponieść własnej wyobraźni. Co i w jakiej formie zostanie podane zależy tylko od Ciebie. To wcale nie oznacza zbyt nowoczesnego podejścia do przyjęcia weselnego. W krajach anglosaskich już od wielu lat królują candy bary, zarówno na imprezach rodzinnych jak i firmowych. Zapewniają wyjątkowe efekty wizualne, gdyż są ucztą nie tylko dla podniebienia, ale także dla oczu. Z pewnością pięknie będzie się prezentował tort weselny umieszczony na tak wspaniałym słodkim stole. Dzięki temu goście będą mogli go podziwiać przez cały czas. Bogactwo wrażeń i przeogromny zachwyt poprzez zaprezentowanie tak wielu słodkości na jednym stole jest gwarantowane. A co najważniejsze – jest to bardzo wygodne. Goście mogą przecież kosztować tych pyszności w każdej chwili, nie czekając na obsługę.

Jak zaprezentować słodki stół?

Po wybraniu bajkowych słodkości, należy podjąć decyzję o tym, jak je podać. W planowaniu przydatna będzie znajomość już głównego motywu przyjęcia oraz wiodącego koloru. Całość musi ze sobą estetycznie współgrać. Musimy zdecydować, czy na stole postawimy patery, tace, stojaki czy talerzyki. Efektywnym rozwiązaniem jest umieszczenie także etykietek z nazwami słodkości. Tak starannie przygotowany słodki bufet z pewnością zachwyci gości i stanie się najwspanialszą dekoracją Sali weselnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.